Florbalový samopal: Boleslav dala Ostravě 20 gólů!

20. prosince 2017, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav hladce postupuje do semifinále Poháru České pojišťovny. Obhájci trofeje se rozloučili s kalendářním rokem 2017 gólovou přehlídkou, nad FBC Ostrava zvítězili doma nevídaným výsledkem 20:0. V semifinále 4. ledna Boleslav nastoupí na hřišti FbŠ Bohemians.

středa 20. prosince 2017
20:0
(8:0, 6:0, 6:0)

Bauer - Kološ, Krzyžanek, Řehoř, Zakonov, Novák, Křenek - Novotný, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Rožnovják - Bína, Pluhař, Gruber.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Laja (8. - 42. Kolajta) - Chvastek, Trulík, Hromádka, Klimscha, Hrabal, Daniš, Sládek, Mendrek, Krhovják, Pícha, Kuczera, Kubiczek, Miške, Křiva, Moravčík, Čonka-Skyba, Zbořil.

Branky a nahrávky: 4. Curney (Natov), 5. Pluhař (Novák), 8. Bína (Novák), 8. Kološ (Krzyžanek), 12. Bína (Pluhař), 13. Kološ (Krzyžanek), 16. Kološ (Novotný), 18. Tomašík (Řehoř), 22. Natov (Curney), 22. Rožnovják (Krzyžanek), 23. Bína (Zakonov), 27. Novotný (Natov), 29. Natov (Curney), 32. Pluhař (Bína), 42. Tomašík (Tom. Chroust), 42. Krzyžanek (Novotný), 46. Rožnovják (Řehoř), 47. Curney (Novotný), 48. Rožnovják (Řehoř), 57. Natov (Curney). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 75.

Zní to neuvěřitelně, ale Mladá Boleslav v prosinci nastřílela Ostravě za dva zápasy dohromady 37 gólů. Začala superligovou výhrou 17:2, kterou ještě povýšila v Poháru České pojišťovny na 20:0.

Hned úvod určil, jak se skóre bude vyvíjet. Za necelých osm minut Boleslav nastřílela čtyři góly a do první přestávky ještě další čtyři.

Už v první části stihl hattrick Kološ, k němuž se později připojili i další tři třígóloví střelci Bína, Rožnovják a Natov.

Boleslavský náskok rostl a rostl, ostravští brankáři Laja s Kolajtou se v bráně dvakrát protočili, ale samopal domácích zarazit nedokázali. Výsledné skóre? 20:0!

V pohárovém semifinále Boleslav nastoupí ve čtvrtek 4. ledna na hřišti Bohemians. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Vítkovice a Tatran Střešovice. Finále se hraje v úterý 16. ledna v Mostě.