Napínavý TV zápas i s prodloužením 3 na 3

9. října, Redakce

Boleslavské dotahování, dobývání střešovické defenzivy a nakonec bod za prohru 4:5 v prodloužení. Televizní dohrávka 6. kola Tipsport Superliga svým výsledem neudělala týmu Technology Florbal Mladá Boleslav radost. Přesto 630 diváků v Městské sportovní hale vidělo napínavý zápas vrcholící vůbec poprvé v boleslavském pojetí prodloužením 3 na 3.

6.kolo, pondělí 9. října
4:5
(0:1, 3:3, 1:0 - 0:1)

Bauer - Řehoř, Zakonov, Kološ, Jelínek, Krzyžanek, Novák - Bína, Novotný, Natov - Krajcigr, Tomašík, Gruber - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust.

Tatran Omlux Střešovice

Kafka - Nehila, Tlapák, Deutsch, Švejkovský, Svačinka, Mühlfait, Jiří Kolíska, Švéda, Jan Kolísko, Slavík, Jakub Kolísko, Beneš, Meliš, Vítovec, Gašparík, Ullmann, Váňa, Brautferger.

Branky a nahrávky: 24. Gruber (Novák), 26. Gruber (Krajcigr), 38. Tomašík (Jelínek), 44. Tom. Chroust (Curney) - 3. Ullmann, 21. Ullmann (Meliš), 26. Slavík (Meliš), 28. Beneš (Ullmann), 65. Beneš (Vítovec). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 630.

Ještě než se začalo hrát, slavnostní úvod patřil kapitánu Petrovi Novotnému, který se v minulém utkání proti Otrokovicím (9:4) stal nejlepším nahrávačem historie základní části nejvyšší soutěže s 298 asistencemi.

Jinak měl však povedenější nástup Tatran, který z něj vytěžil jediný gól první třetiny díky Ullmannově proměněnému trestnému střílení.

Byl to znovu Ullmann, kdo se brzy prosadil i na startu druhé části (0:2). Spustil tím dramatickou přetahovanou mezi Boleslaví a Tatranem: za domácí dvakrát v rozmezí necelých dvou minut skóroval Gruber, Tatranu vraceli odstup Slavík a Beneš (2:4).

Ještě před druhou přestávkou zakončil Tomašík mimo dosah Kafky (3:4), ovšem jinak veterán ve střešovické bráně vyřešil spoustu nebezpečných situací. Ve třetí třetině nestačil jen na souhru Curney - Tomáš Chroust, díky níž Boleslav srovnala na 4:4. Chtěla víc, měla nápor, šance i 40vteřinovou přesilovku 5 na 3 před koncem třetí třetiny, ale vítězný gól už nedala.

A tak došlo poprvé v boleslavském podání na prodloužení 3 na 3, což je novinka od této sezony. Hrálo se převážně nahoru-dolů, bez taktické svázanosti a bez tahů se stahováním brankářů. V 65. minutě zařídil druhý bod pro Tatran Beneš za výhru 5:4.

Boleslav tak poprvé v superligové sezoně ztratila body, ale sebevědomí si může zvednout hned v sobotu, kdy hraje v Městské sportovní hale od 19 hodin proti České Lípě.