Švédští velikáni byli nad síly Boleslavi

12. srpna, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav na Czech Open 2017 zopakoval loňský výsledek. Loučí se ve čtvrtfinále zápasem s IBF Falun. Boleslav podlehla švédskému gigantu 4:11.

sobota 12. srpna
11:4
(2:0, 3:1, 6:3)

IBF Falun

Lilja - Adriansson, Backby, Dahlqvist, C. Hajo, Berg, Erickson, Fahlström, Fernqvist, Holmgren, Aldeeb, Cederström, Enström, H. Hajo, Hallén, Johansson, Kalentun, Kroon, Larsson, Lundmark.

Bauer - Řehoř, Jelínek, Novák, Kološ, Krzyžanek, Křenek - Curney, Novotný, Natov - Krajcigr, Tomašík, Rožnovják - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust - Bína, J. Bouška.

Branky a nahrávky: 4. Holmgren (Johansson), 12. Johansson (Fahlström), 36. Cederström (Aldeeb), 39. Fahlström (Enström), 40. Fahlström (Backby), 48. Hallén (Johansson), 49. Holmgren (Aldeeb), 52. Aldeeb (Eström), 55. Fahlström (Berg), 57. Hallén (Lilja), 59. Backby - 23. Tad. Chroust (Jelínek), 42. Krajcigr, 55. Tad. Chroust (Kološ), 60. Jelínek (Kološ) Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 4:4. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 660.

Konečná boleslavská bilance na 25. Czech Open zní: tři výhry, jedna remíza, dvě prohry. Obě nastaly v soubojích s elitními týmy severských zemí: nejdřív 0:1 ve skupině s finským EräViikingit a na závěr 4:11 právě se švédským IBF Falun.

Na rozdíl od jiných zápasů Boleslav hlavně v úvodu nebyla tolik na míčku, Falun prokazoval své kombinační schopnosti, díky nimž se ujal vedení 2:0.

V úvodu druhé třetiny snížil dorážející Tadeáš Chroust a Boleslav mohla i vyrovnat, leč poté závěr prostřední dvacetiminutovky překlopil skóre dost nepříznivě pro český tým - 1:5.

Po individuální akci snížil ve 42. minutě Krajcigr na 2:5, ale si Boleslav ještě výrazněji pokazila skóre po sérii inkasovaných gólů v oslabení.

Po brance na 2:8 a oddechovém času Boleslav sáhla ke hře bez brankáře a skóre se posunulo až na konečných 4:11.

Boleslav nezopakovala velké překvapení z loňského Czech Open, kdy ve skupinové fázi v zápase na 2x20 minut porazila Falun 2:0 a ročník 2017 pro ni končí.