Boleslav vyhrála nájezdy, v semifinále vede 3:0

8. dubna, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav vede v semifinále play-off Tipsport Superligy 3:0 na zápasy. V neděli boleslavský tým vyhrál na hřišti ACEMA Sparta Praha 4:3 po nájezdech. Rozhodl v první sérii Josef Pluhař. Čtvrtý zápas se hraje na Podvinném Mlýně v úterý 10. dubna od 19.00 hodin (přímý přenos na ČT sport).

neděle 8. dubna
3:4
(2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

ACEMA Sparta Praha

Beneš - Ježek, Bartoš, Ujhelyi, Zouzal, Čermák, Garčar, Košir, Marvánek, Zeman, Svatoš, Koščo, Kareš, Krejča, Časar, Kalaš, Pruner, Veselý, Špalek.

Bauer - Řehoř, Jelínek, Kološ, Krzyžanek, Novák, Zakonov - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - J. Bína, Pluhař, Gruber.

Branky a nahrávky: 11. Košir (Zouzal), 20. Marvánek (Garčar), 26. Koščo (Svatoš) - 4. Natov (Curney), 21. Curney (Krajcigr), 26. Bína (Pluhař), rozhodující nájezd Pluhař. Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 548.

Třetí semifinále začalo únikem Krajcigra v první minutě a Boleslav proměnila úvodní převahu ve vedoucí gól díky Natovovi, ale první třetina pro hosty dobře nedopadla.

Sparta proměnila obě své přesilovky při vyloučeních Pluhaře a Tomáše Chrousta, bolavý byl hlavně gól Marvánka deset vteřin před přestávkou, když se jeho střela z dálky odrazila od horní tyče zřejmě jen těsně za brankovou čáru a míček hned vyletěl ven.

Boleslav tak prohrávala 1:2, což platilo přesně do času 21:00, než dorážející Curney nadvakrát srovnal (2:2). Po krásné trefě Bíny z otočky u mantinelu hosté vedli 3:2, ale to trvalo 17 vteřin, než znovu srovnal Koščo.

Ve třetí třetině Boleslav pozměnila složení formací, stáhla hru na dvě obrany a poprvé v play-off zasáhl do hry Novotný. Jenže projev v poslední části hry nebyl optimální, víc šancí měla Sparta. Skóre 3:3 vydrželo celých 20 minut ve třetí třetině i dalších 10 v prodloužení, takže rozhodovaly nájezdy.

Hned z toho prvního se prosadil Pluhař, a přestože i další nájezdníci na obou stranách byli nedaleko od gólu, další branka už nepadla.

Boleslav vyhrála, v semifinále vede 3:0 a sahá po Superfinále 2018. Čtvrtý zápas se hraje v úterý 10. dubna od 19.00 hodin opět na Spartě na Podvinném Mlýně. Utkání lze sledovat přes iVysílání České televize.