Boleslav se nadřela, ale má třetí čtvrtfinálovou výhru

17. března, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav vede ve čtvrtfinálové sérii nad Sokolem Pardubice už 3:0. Vítězové základní části vyhráli třetí zápas na hřišti soupeře 6:4 a postoupit mohou v neděli (19.40, přímý přenos na ČT sport).

sobota 17. března
4:6
(2:0, 1:4, 2:2)

Sokol Pardubice

Musil - Oubrecht, Kunt, Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Škeřík, Gregor, Pakosta, Brychta, Burian, Ďopan, Němeček, Bílý, Krigovský, Formánek.

Bauer - Řehoř, Jelínek, Kološ, Krzyžanek, Zakonov - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - Bína, Pluhař, Gruber.

Branky a nahrávky: 12. Oubrecht (Dlesk), 17. Janeček (Formánek), 32. Gregor (Burian), 42. Pakosta (Zozulák) - 26. Natov (Curney), 26. Tom. Chroust (Krzyžanek), 31. Tad. Chroust (Curney), 38. Curney (Natov), 58. Pluhař (Tomašík), 60. Natov (Tomašík). Rozhodčí: Sýkora, Dolanský. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 290.

Boleslav v Pardubicích neměla dobrý úvod, hrála laxně a Pardubice spoléhající především na rychlé brejky vedly po první třetině 2:0.

Postupně hosté přidávali, kontrolovali hru, naopak přibývalo pardubických nedovolených zákroků i boleslavských přesilovek. V rozmezí 14 vteřin srovnali Natov s Tomášem Chroustem a těsně po polovině zápasu Tadeáš Chroust v početní výhodě ze středu dokonal obrat.

Z ojedinělého pardubického útoku ve druhé třetině srovnal Gregor a nutno uznat, že po krásné souhře. 3:3. Další boleslavskou přesilovku proměnil ve 38. minutě Curney, ovšem Pardubice se znovu dotáhly. V úvodu třetí třetiny dohrávaly svou početní výhodu, kterou 14 vteřin před jejím vypršením využil pálící Pakosta. 4:4.

Pak se Pardubice zatáhly do hluboké defenzivy a Boleslav musela dobývat. V čase 57:35 rozhodl o třetí čtvrtfinálové výhře Pluhař zakončující brejk po přihrávce Tomašíka. Nervy pak neudržel pardubický kapitán Brychta a dvouminutovým faulem vzal domácím šanci na vyrovnání. Vítězství hostů pak ještě navýšil na konečných 6:4 Natov do prázdné brány.

Boleslav může ukončit čtvrtfinálovou sérii už v neděli - televizní utkání začíná v Pardubicích v 19.40 hodin. Přímý přenos odvysílá ČT sport.