Mizerný výkon: Boleslav doma prohrála s Vítkovicemi

20. ledna, Redakce

Odveta za finále Poháru České pojišťovny proti Vítkovicím se Mladé Boleslavi vůbec nepovedla. Tým Technology v domácím prostředí prohrál 3:10 a opouští průběžné první místo v tabulce Tipsport Superligy.

21.kolo, sobota 20. ledna
3:10
(2:3, 0:2, 1:5)

Bauer - Kološ, Jelínek, Řehoř, Krzyžanek, Novák, Zakonov - Novotný, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - Bína, Pluhař, Gruber.

1. SC Tempish Vítkovice

Souček - Hrubý, Jankulár, Firda, Sladký, Řezanina, Tokoš, Nehera, Vilím, Rýpar, Gál, Děček, Hájek, Bräuer, Hubálek, Jastřembský, Delong, Němec, Besta.

Branky a nahrávky: 10. Pluhař, 11. Krzyžanek (Tomašík), 54. Novák (Řehoř) - 11. Gál (Hrubý), 14. Hubálek (Hájek), 16. Tokoš (Firda), 28. Tokoš (Delong), 35. Sladký (Hájek), 45. Jastřembský (Tokoš), 47. Delong (Hájek), 54. Firda (Hájek), 57. Hájek (Rýpar), 59. Sladký (Souček). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 530.

V úterý Mladá Boleslav ztratila pohárovou trofej v nájezdech a v sobotu si zavařila v Tipsport Superlize. Po další prohře s Vítkovicemi klesla v tabulce pět kol před koncem základní části na třetí místo, což může být před play-off problém.

Boleslav doma před 530 diváky dvakrát vedla po trefách Pluhaře a Krzyžanka, ale postupně naprosto odešla. Vítkovice dávaly snadné góly, hrály účelně, byly produktivní. Ještě do první třetiny otočily na 3:2 a v dalším průběhu navyšovaly náskok.

Ztělesněním vítkovické euforie na boleslavském hřišti byl především Lukáš Hájek, autor gólu a čtyř nahrávek, čímž se odpoutal v čele bodování soutěže od Jiřího Curneyho právě o pět bodů.

Domácí trenér Pazdera měnil sestavu, za stavu 2:7 ve třetí třetině si vzal oddechový čas, v závěru zkoušel i hru bez brankáře, ale to už bylo pozdě.

Boleslav utrpěla debakl, jaký doma dlouho nepamatuje. V sobotu 27. ledna nastoupí opět v Městské sportovní hale - od 19 hodin proti Spartě.