Mladá Boleslav postupuje do Superfinále!

10. dubna, Redakce

Podruhé v řadě a potřetí v historii klubu postupuje Technology Florbal Mladá Boleslav do Superfinále a zahraje si o titul. Boleslavští vítězové základní části v semifinále play-off vyřadili tým ACEMA Sparta Praha 4:0 na zápasy, ten poslední vyhráli 3:2 v prodloužení. Sedm vteřin před jeho koncem rozhodl Jiří Curney.

úterý 10. dubna
2:3
(0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

ACEMA Sparta Praha

Beneš - Ježek, Bartoš, Ujhelyi, Zouzal, Čermák, Garčar, Košir, Marvánek, Zeman, Svatoš, Koščo, Kareš, Krejča, Časar, Kalaš, Pruner, Veselý, Špalek.

Bauer - Řehoř, Jelínek, Kološ, Krzyžanek, Novák, Zakonov - Tom. Chroust, Curney, Natov - Novotný, Tomašík, Tad. Chroust - J. Bína, Pluhař, Gruber.

Branky a nahrávky: 21. Kareš (Svatoš), 32. Kareš (Košir) - 19. Tad. Chroust (Krzyžanek), 39. Jelínek (Natov), 70. Curney (Natov). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 401.

Mladá Boleslav měla hodně aktivní nástup do utkání, vytvořila si převahu, ale prakticky celý zápas se trápila v zakončení.

Před koncem první třetiny přišel boleslavský tým o obránce Řehoře, který u mantinelu utrpěl vážné zranění nohy a musela ho odvézt sanitka.

Krátce poté otevřel skóre dorážející Tadeáš Chroust, ovšem hned na startu druhé části Kareš srovnal na 1:1 a po polovině druhé třetiny otočil na 2:1.

Boleslavských šancí bylo stále mnoho, ovšem vyrovnat se povedlo až v přesilovce Jelínkovi v 39. minutě.

Zápas vrcholil po bezbrankové a nesmírně napínavé třetí třetině prodloužením. Nakonec to byly i šachy. V čase 69:33 rozehrávala Boleslav na útočné polovině a vzala si time-out. Nevyšlo to, k míči se dostali domácí a byli to oni, kteří rovněž v čase 69:46 reagovali oddechovým časem.

Jenže rozehrávka se jim nepovedla, zachytil ji Natov a v rozhodujícím brejku přihrál na postupový gól Curneymu.

Boleslav vyhrála 3:2 v prodloužení, celou sérii 4:0 na zápasy a míří do Superfinále, ve kterém v sobotu 21. dubna nastoupí v Ostravě proti Vítkovicím (4:1 na zápasy nad Chodovem).