Postup! Boleslav prošla do semifinále bez zaváhání

18. března, Redakce

Čtyři výhry = postup do semifinále nejrychlejším možným způsobem. Technology Florbal Mladá Boleslav zvládl první kolo play-off bez zaváhání, sérii nad Sokolem Pardubice vyhrál 4:0. Boleslav ovládla závěrečný, nedělní zápas na východě Čech 9:4.

neděle 18. března
4:9
(0:0, 2:4, 2:5)

Sokol Pardubice

Musil - Oubrecht, Kunt, Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Škeřík, Gregor, Pakosta, Brychta, Burian, Ďopan, Němeček, Bílý, Krigovský, Formánek.

Rytych - Řehoř, Jelínek, Kološ, Krzyžanek, Zakonov - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - Bína, Pluhař, Rožnovják.

Branky a nahrávky: 27. Janeček (Formánek), 35. Janeček, 57. Pakosta (Ďopan), 60. Pakosta - 23. Bína (Pluhař), 27. Curney (Natov), 30. Curney (Tomašík), 33. Tomašík (Kološ), 44. Curney (Řehoř), 46. Bína (Rožnovják), 48. Pluhař (Bína), 48. Natov (Curney), 51. Natov. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.

V součtu všech čtyř duelů Boleslav přemohla svého čtvrtfinálového soka 36:12. V každém utkání favorita jasně přehrála, vyjma třetího zápasu to Boleslav zřetelně vyjádřila i výsledkově (doma 11:3 a 10:1).

Oproti sobotnímu utkání v Pardubicích (6:4) měl poslední boleslavský krok v sérii přece jen mnohem poklidnější průběh.

Po bezgólové první třetině, v níž Tomašík a Tomáš Chroust trefili konstrukci brány, otevřel skóre Bína a po něm dvakrát skóroval Curney. Boleslavskou převahu narušil Janeček (3:1), ovšem pak Tomašík ukončil své čekání na gól v play-off. Spíše úsměvný než bolestivý byl vlastní gól Řehoře, který právě v neděli slavil 24. narozeniny.

Odevzdané Pardubice ve třetí třetině schytaly ještě pět gólů. Curney završil hattrick (5:2), Bína se vytočil ke svému druhému gólu (6:2), pak přihrál na branku Pluhařovi (7:2), ve dvou střídáních v řadě se prosadil také Natov (8:2 a 9:2).

Až poté dvakrát za rozhodnutého stavu korigoval domácí Pakosta. Boleslav vyhrála závěrečný zápas 9:4 a teď se bude chystat na semifinále, které zahájí doma o víkendu 31. března a 1. dubna.