Semifinále začalo! První výhra patří Boleslavi

31. března, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav vede v semifinálové sérii play-off Tipsport Superligy 1:0. V prvním utkání, které vysílala přímým přenosem stanice ČT sport, boleslavský tým porazil ACEMA Sparta Praha 5:2. Druhé utkání se hraje v MSH Mladá Boleslav v neděli 1. dubna od 15 hodin.

sobota 31. března
5:2
(2:1, 3:1, 0:0)

Bauer - Řehoř, Jelínek, Kološ, Krzyžanek, Zakonov - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - J. Bína, Pluhař, Gruber.

ACEMA Sparta Praha

Beneš - Ježek, Bartoš, Ujhelyi, Zouzal, Čermák, Garčar, Košir, M. Bína, Marvánek, Zeman, Svatoš, Koščo, Kareš, Krejča, Časar, Kalaš, Pruner, Veselý

Branky a nahrávky: 19. J. Bína (Pluhař), 20. Řehoř (Curney), 34. Curney (Krajcigr), 34. Tom. Chroust (Zakonov), 39. Tom. Chroust (Zakonov) - 15. Marvánek (Zouzal), 29. Kareš (Garčar). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 552.

Boleslav z úvodního náporu a několika šancí žádnou nevyužila, a pak musela otáčet skóre, protože první gól dal sparťan Marvánek trestající v přesilovce Krajcigrovu hru rukou.

Obrat se v závěru první třetiny povedl Jakubu Bínovi s Řehořem. Sparta se dotáhla na 2:2 před polovinou zápasu z ojedinělé střelecké příležitosti.

Byla to ale Boleslav, která kontrolovala hru, držela převážně míček a ještě ve druhé třetině si vypracovala rozhodující náskok. Na 3:2 skóroval Curney a pak dvakrát zafungovala souhra přihrávajícího Zakonova a skórujícího Tomáše Chrousta. 5:2.

Domácí měli spoustu dalších šancí - ve druhé třetině například Bína, pak i Řehoř, v závěrečné části jmenujme horní tyčku Kološe.

Skóre už se nikam nepohnulo, byť hosté v závěru zkoušeli power-play a hráli přesilovku opět při vyloučení Krajcigra.

Semifinálová série pokračuje v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi v neděli 1. dubna druhým utkáním od 15 hodin.