Vyrovnání pět vteřin před koncem! Boleslav má bod

21. října, Redakce

Dvacet měsíců trvající série Technology Florbal Mladá Boleslav pokračuje dál. Boleslavský tým bodoval i ve svém 32. zápase v základní části v řadě. Šňůra se málem přetrhla v sobotu ve Vítkovicích, ale hosté vyrovnali na 5:5 v čase 59:55 a odvezli si bod za smolnou prohru 5:6 po nájezdech, v nichž dvakrát trefili tyč.

9.kolo, sobota 21. října
6:5
(2:1, 2:1, 2:2 - 0:0)

1. SC Tempish Vítkovice

Souček - Hrubý, Jankulár, Firda, Sova, Šebesta, Nehera, Vilím, Rýpar, Gál, Děček, Hájek, Gräuer, Hubálek, Jastřemský, Delong, Němec, Jurdzin, Besta.

Bauer - Novák, Kološ, Jelínek, Zakonov - Krajcigr, Řehoř, Natov - Curney, Tomašík, Tad. Chroust, Tom. Chroust, Bína, Pluhař.

Branky a nahrávky: 7. Rýpar (Hájek), 9. Rýpar (Hubálek), 24. Šebesta (Rýpar), 30. Delong, 53. Hájek, rozhodující nájezd Hájek - 7. Tom. Chroust (Pluhař), 29. Tad. Chroust (Natov), 48. Kološ (Krajcigr), 52. Curney (Kološ), 60. Pluhař (Natov). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 358.

Naposledy 21. února 2016 na pražském Chodově se stalo, že Mladá Boleslav prohrála utkání základní části v základní hrací době. Od té doby si vždy sáhla na body, zpravidla na tři.

Tahle unikátní série málem skončila na den přesně po 20 měsících ve Vítkovicích.

Utkaly se dva nejlépe postavené týmy pořadí Tipsport Superligy, ale Boleslav vyrážela na dalekou cestu značně oslabena, neboť kromě dlouhodobě chybějících bratrů Boušků a Gwuźdźe nemohli ze zdravotních důvodů nastoupit ani Novotný, Gruber, Křenek, Krzyžanek a v průběhu první třetiny navíc odstoupil Řehoř. Boleslav tak většinu zápasu točila čtyři obránce a osm útočníků.

Hrál se vyrovnaný zápas, hosté ve třetí třetině dotáhli manko 2:4, a když pak vrátil Vítkovicím vedení nejproduktivnější hráč soutěže Hájek, zdálo se, že trefa na 5:4 bude rozhodující. Ale nebyla.

Boleslav v závěru sáhla ke hře v šesti bez brankáře, vytvořila si několik závarů a pět vteřin před koncem po rozehrávce standardky v těsné blízkosti Součka vyrovnal Pluhař tečující Natovovu střelu. 5:5!

Přes fyzicky náročné, leč bezbrankové prodloužení 3 na 3 dospěl zápas k nájezdům. Rozhodla až pátá série: Curney trefil tyč (totožně jako ve druhé sérii!), zatímco Hájek přiřknul druhý bod Vítkovicím.

Příští sobotu 28. října hraje Mladá Boleslav doma, v Městské sportovní hale hostí od 19 hodin Liberec.