Finský dvojtest se šesticí boleslavských reprezentantů

Šest hráčů Technology Florbal Mladá Boleslav přispělo k cenné remíze 5:5 s finskými světovými šampiony. Česká reprezentace otevřela novou dvouletku a o další pozornost se boleslavští hráči jistě přihlásili svými slibnými výkony v Turku a Helsinkách.

Únorovou reprezentační přestávku pojmul každý podle své situace. Finové jakožto mistři světa nachystali domácí oslavu titulu s fanoušky v Turku. Češi už de facto otevřeli nový cyklus. Bez bývalého trenéra Radima Cepka, zatím s nekompletním realizačním týmem. Ale především sympaticky. Se světovými šampiony remizovali 5:5.

Bylo u toho i všech šest boleslavských hráčů ve výběru (původně nominovaný Tomáš Novák se musel omluvit ze zdravotních důvodů. Více jsme psali  tady).

Místa v první formaci si tradičně osvojili Jiří Curney a Jan Jelínek. V bráně předvedl solidní výkon Lukáš Bauer. A na klubovou souhru mohla navázat trojice Tomáš Chroust - Josef Pluhař - Jakub Gruber, jehož hbité zakončení pod horní tyčku po dravém průniku v závěru stanovilo konečný stav 5:5.

"Na to, že jsme toho v tomhle složení moc neodtrénovali, jsme to zvládli dobře. Noví kluci se nebáli hrát," říkal po zápase český kapitán a boleslavský obránce Jan Jelínek v rozhovoru pro Český florbal.

Celý videorozhovor s Janem Jelínkem po zápase proti Finsku

Na sobotní klání navazoval zápas Čechů proti finskému výběru do 23 let v Helsinkách, kde hosté ztratili další remízu až 92 vteřin před koncem třetí třetiny - ve vlastní přesilovce inkasovali na 4:5.

U gólu na 4:4 asistoval Pluhař, u dvou předchozích českých tref byl Gruber (1+1).

Boleslavská šestice se vrací prověřená nelehkými finskými střety.

Juniorská smršť zápasů v Polsku

Mimo jiné zdatnou kondici juniorů prověřil Polish Cup, na němž čeští reprezentanti do 19 let - v sestavě i s boleslavským Filipem Zakonovem - odehráli pět zápasů v rozmezí 50 hodin.

V papírově slabší konkurenci (za účasti Polska, Norska, Německa, Slovenska a Švýcarska) Češi museli mít nejvyšší ambice. "Povinné" zápasy zvládli a v závěrečné bitvě o první místo podlehli Švýcarsku 4:9.