Nový rok začíná soubojem o pohárové finále

První zápas v roce 2017 staví před Technology Florbal Mladá Boleslav lákavou výzvu. Boleslavský tým chce postoupit do svého čtvrtého pohárového finále v řadě. Aby se mu to povedlo, musí ve venkovním semifinále zdolat itelligence Bulldogs Brno. Hraje se ve čtvrtek 5. ledna od 20 hodin v Městské sportovní hale Vodova.

Přelom roku v posledních sezonách v boleslavském podání pravidelně patří touze po Poháru České pojišťovny. V letech 2014 a 2015 Mladá Boleslav zvítězila, loni byla také ve finále a brala stříbro.

V probíhajícím ročníku je mezi čtyřmi nejlepšími, sokem boji o finále bude Brno. V duchu původního rozpisu pohárové soutěže měla Mladá Boleslav hrát doma. Nakonec musí do Brna (podrobně jsme o tématu psali  tady), ale z její snahy to nic neubírá.

"Netajíme se ambicí postoupit do pohárového finále," potvrzuje boleslavský trenér Jan Pazdera. "Semifinále se řadí mezi zápasy, které nás posouvají - tím spíš s ohledem na to, že se oproti původnímu rozpisu změnilo dějiště zápasu a musíme hrát venku. Věřím, že jsme dobře připraveni. Chceme dokázat, že nás vánoční přestávka nezastavila a chceme navázat na předchozí výkony."

Jedním ze semifinálových mikropříběhů jsou vzpomínky na vzájemné  pohárové finále s Brnem v Opavě v lednu 2015. Tenkrát Boleslav v zápase ani jednou nevedla, v čase 59:21 dostala gól na 3:4, ale jedenáct vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnala a v nájezdech pro sebe urvala trofej.

V Brně už Boleslav v probíhající sezoně jednou hrála a vyhrála - především díky zvládnuté závěrečné třetině v říjnu odvezla tři superligové body za  vítězství 7:3

Bulldogs stejně jako Boleslav procházejí Pohárem České pojišťovny zatím beze ztráty. V osmifinálové skupině získali kompletních devět bodů za výhry nad 3xO alias Opavou, Ostravou a Otrokovicemi. Ve čtvrtfinále pak vyřadili Spartu.

V druhém semifinále se utkají Vítkovice a Otrokovice. Finále se hraje v úterý 17. ledna ve Zlíně.