Proti Florbalu Ústí dobrá příprava na švédský Falun

Podvečer ve středu 6. května patřil v boleslavské sportovní hale zápasové přípravě mladších a starších žáků. Těm našim před blížícím se odjezdem do švédského Falunu na turnaj AXA Floorball Cup, starším žákům Florbalu Ústí před republikovým mistrovstvím.

V sedmnáct hodin na plochu nastoupili nejprve mladší žáci a po důkladném rozcvičení rozehráli pořádnou porci zápasových minut (3x12). První třetina byla poznávací a bezbranková. Hra našeho týmu byla založena na kombinační hře a snaze o množství přihrávek, ústečtí se snažili využívat především svých individuálních dovedností a relativně výrazné výškové převahy. S úspěšnými střeleckými zásahy se pomyslný pytel začal trhat až po první přestávce. A radovali se výhradně domácí florbalisté, kteří postupně navyšovali své vedení až na 6:0. Jednu z branek vstřelil Marek Hlouch (viz. snímek výše). Teprve za tohoto stavu dokázali ústečtí vstřelit čestnou branku. Nakonec po odehraných šestatřiceti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 7:1 pro domácí tým. Pro trenéra Radima Křenka, který po operaci tříselné kýly udával svým svěřencům pokyny nezvykle výhradně v sedě, tak před švédskou misí dobrá dávka zápasové přípravy a snad i spokojenosti.

Sestava: Tomšík, Šimon - Vojtěch Novák, Hlouch, Sobotka, Dostál, Krouský, Korych, Zoufalý, Prokorát, Erbert, Pechan, Kostroun, Fišera, Toušek, Pužman, Josef Novák.

V dobré kvalitě a tempu odehráli svůj duel také starší žáci. Výhra 6:5 určitě dodala těm našim porci sebevědomí před odjezdem do Švédska, zvláště při vědomí, že dokázali zdolat tým, který se následující druhý květnový víkend účastní Mistrovství republiky starších žáků v Pardubicích. Ústečtí strži celkem suverénně opanovali ligu v severočeském regionu, v republikových bojích ve východočeské metropoli jim přejeme hodně štěstí. V přípravném utkání (3x15 minut ) proti našemu týmu byl průběh hry velmi vyrovnaný. V první polovině zápasu se ve vedení drželi především domácí hráči, poté se ovšem karta obrátila a ve třetí třetině už museli boleslavští strži skóre dotahovat. V závěrečných minutách se jim podařilo dobrým tlakem do soupeřovy branky otočit ze 4:5 na konečných 6:5. Svým výkonem mile překvapili v první třetině chytající brankář mladších žáků Ondřej Tomšík a v průběhu celého utkání pak především útočná trojice Boček-Mašek-Štecha (viz. zápasové foto výše, hráč č. 54), přičemž Vojtěch Boček (viz. zápasové foto výše, hráč č. 40) zaznamenal dokonce hattrick. Nadto byl ještě naším jediným úspěšným exekutorem samostatných nájezdů, které následovaly po skončení vlastní hry, a ve kterých byl ústecký tým úspěšnější v poměru 2:1. Také zápas stržů ukázal trenéru Tůmovi, který bude mít tuto kategorii ve Falunu na starosti, že je na čem stavět a kluci mohou odjet do Skandinávie s dobrým sebevědomím.

Sestava: Tomšík, Petráček - Rozkovec, Dvořák, Havelka, Štecha, Mašek, Peštál, Boček, Martínek, Číhala, Šlechta, Goll, Sobotka, Zoufalý, Vojtěch Novák, Korych.

Všechny "Švédy" ještě čeká závěrečný nedělní přípravný trénink v hale ZŠ Pastelka, kde týmy poladí své florbalky, formu a systém hry a v úterý brzo ráno hurá směr německý přístav Sassnitz a dál.