Tatran Cup 2015 - MB týmy se stříbrem, bronzem a bramborou

Poslední květnový víkend se rozhodli naši mlži a elévové si užít v Praze na kvalitně obsazeném turnaji Tatran Cup. Po loňské dobré zkušenosti trenéři s přihlášením našich týmů příliš dlouho neváhali a znovu dobře udělali. Stejně tak tým mladších žáků Florbalové akademie MB. Všechny tři mladoboleslavské týmy předvedly dobré výkony a probojovaly se do nedělních medailových klání s výsledným ziskem dvou cenných kovů.

Elfové a mlži tak museli dokonce obětovat případnou návštěvu dokořán otevřených škodováckých výrobních hal ve prospěch celovíkendového florbalu v pražských sportovních halách Tatran a Unihoc Aréna. V sobotním programu zaznamenaly oba týmy Florbal MB shodné bodové skóre - jednu výhru, remízu i prohru.

Elévové si na úvod turnaje celkem snadno poradili v hale Tatranu s pražským týmem Bučis 6:2, mladší žáci naopak na rozjezd utrpěli v Unihoc Aréně prohru 0:3 od FBC Liberec. V druhých zápasech los oběma našim týmům určil za soupeře pořádající Tatran Střešovice black. A nezůstalo u jediné shody, neboť oba duely skončily remízou - elévové 4:4, mlži 3:3. Pro třetí mač sobotního dne si žáci schovali vítěznou náladu, s níž pohodlně zdolali Sokol Pardubice 8:3. Elévové se v pozdním odpoledni naopak sklonili před uměním libereckých hráčů (1:5).

Pro jistotu postupu do bojů o vytoužené medaile měly oba týmy v neděli dopoledne jasný úkol - dát o jeden gól víc než jejich soupeři. To se doslova a do písmene splnilo elévkům, kteří udolali Pardubice 4:3. Mlži zvolili pohodlnější variantu výhry 4:1 nad pražskými Black Angels. A všichni se těšili na poobědové semifinále v hale Tatranu, kde se tak mohli vzájemně podpořit, část elévů dokonce zasáhnout do utkání obou kategorií.

Semifinále žáků proti sobě svedlo oba boleslavské týmy, často kamarády, halou rodiči a elévy skandované "Mla-dááá Bo-le-slav" bylo opravdu na místě. V prvním poločase, zápasy se hrály 2 x 15 minut, žáci FA MB těm našim nadělili 5:0. V druhém dějství technologové začali mocně dotahovat, za stavu 5:4 bylo vyrovnání na spadnutí, nakonec ale spravedlivě vyhrál ten lepší poměrem 7:4. Elévové v obou závěrečných utkáních turnaje připravili opravdu infarktovou podívanou. V semifinále proti výběru Karlovarského kraje velkou část utkání vedli, v druhé polovině druhého poločasu dokonce o dvě branky. Nevyzpytatelná dětská psychika začala mocně působit znovu i tentokrát. Karlovarští gólovým finišem náš náskok dorovnali na 6:6. Rozhodnutí poté přišlo pouhých 16 vteřin před druhou sirénou. Náš obránce zahrál před vlastní brankou míček hlavou, kterýžto zákrok byl správně dle pravidel "odměněn" trestným střílením. Z něj se sniper ve žlutém nemýlil a odsoudil bílé Boleslaváky k boji o bronz - 7:6. Karlovarsko pak ve finále v posledním utkání celého víkendu porazilo 5:3 Spartu Praha.

Duely o bronz. Nejprve mlži, kteří už ale zjevně těžko hledali sílu po náročném semifinále, možná trochu chyběla i motivace se o medaili poprat. Na Tatran Střešovice red už v danou chvíli nestačili a prohráli 2:9. Zato elfové hráli jako přes semifinálový kopírák. Proti FBC Liberec znovu divoký a věčně "těkavý" výsledek 7:6, tentokrát ale v náš prospěch. Ale byly to nervy! A kdo by to řekl, když jsme po prvním poločase vedli 4:0. Jenže během pěti minut druhé půle už bylo vyrovnáno a gólová přelévaná mohla začít. Výsledek mohl být na naší straně ovlivněn i tím, že jsme až do posledních minut hráli na kompletní tři pětky, i z důvodu únavy některých kluků, kteří v neděli nastupovali za oba týmy. Proto až do samého závěru bylo naší snahou nechat hrát a zápas si užít všem hráčům kádru. To se naštěstí podařilo i s vítěznou sladkou tečkou v podobě pěkného poháru a bronzových medailí na krku. Filip Kvaizar byl navíc vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Mladší žáci partnerské mladoboleslavské Florbalové akademie ve finále podlehli Liberci a získali stříbrné medaile. Mladoboleslavský florbal se tak na letošním Tatran Cupu stal medailově nejúspěšnějším, nikdo z ostatních klubů / regionálních výběrů nezískal dvě medailová umístění, navíc podpořená ještě jedním čtvrtým místem.

SESTAVY MB TÝMŮ

Elévové Florbal MB: Kvaizar, Kopal, Čechura, Výtvar, Hendrych, Konvalina, Bergman, Ráb, Macků, Švejda, Šebek, Brzobohatý, Červinka, Řídký, Vajsejtl, Langer, Fišera, Kostroun, Pechan.

Mladší žáci Florbal MB: Tomšík, Šimon, Sobotka, Krouský, Hlouch, Prokorát, Erbert, Novák, Vrabec, Dostál, Zoufalý, Vajsejtl, Langer, Fišera, Kostroun, Pechan.

Mladší žáci FA MB: Dufek, Lechnerová, Žbánková, Zápotocká, Vyhnánek, Korych, Hájek, Švejda, Radim Malý, Marek Malý, Toušek.