Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Nová trofej, stejný cíl! Boleslav chce Pohár České pojišťovny

 
 

15. ledna, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav odpočítává poslední hodiny před pokusem o obhajobu Poháru České pojišťovny. Loňští vítězové ve finále opět po roce vyzvou Vítkovice, tentokrát v Mostě. Hraje se v úterý 16. ledna od 20.00 hodin. Za týmem míří autobus boleslavských fanoušků, přímý přenos vysílá ČT sport.

Je to zdánlivě drobnost, ale i ta může přispět k motivaci letošních finalistů: vítězné týmy si jako první sáhnou na pohár v nové podobě, kterou navrhl designér David Lomos. Dosud využívanou trofej, na níž jsou třikrát zapsáni coby šampioni hráči Mladé Boleslavi (2014, 2015, 2017) teď nahradí pohár, který vznikl kombinací historické techniky i moderních metod. 

Finálové obsazení nepřekvapí, nejúspěšnější týmy posledních let znovu potvrdily, že jim Pohár České pojišťovny sedí. Vítkovice jsou ve finále potřetí, Boleslav dokonce popáté. A jsou to (logicky) právě Vítkovice, které za tu dobu dokázaly narušit boleslavskou dominanci v roce 2016 v Plzni.  

"Osobně si cením nejen toho, že v poháru dokážeme být úspěšní, ale že to zároveň nemá vliv na naše výsledky v lize. Držet se ve špičce ve dvou soutěžích zároveň, to není samozřejmost," říká boleslavský trenér Jan Pazdera. 

Mladá Boleslav v aktuálním pohárovém ročníku nejprve prošla osmifinálovou skupinou ( 8:4 nad Českou Lípou, 13:5 v Chomutově a 10:2 nad Tatranem Střešovice), v domácím čtvrtfinále vyřadila Ostravu (20:0) a ve venkovním semifinále Bohemians (12:3). Zbývá poslední krok v Mostě, kam boleslavský tým přijedou podpořit i fanoušci. 

"Narazí na sebe dva týmy, které chtějí dosahovat velkých triumfů aktivním pojetím hry. Proto si myslím, že se bude hrát divácky velice atraktivní zápas," očekává kouč Pazdera.

Servis

Florbal Mladá Boleslav - 1. SC Vítkovice

  • finále Poháru České pojišťovny se hraje v úterý 16. ledna od 20.00 v SH Most
  • on-line přenos: ceskyflorbal.cz
  • videopřenos: CTsport.cz
  • rozhodčí: Jakub Furmánek, Vlastimil Šolc

Věděli jste, že...

Mladá Boleslav už hrála pohárové finále v Ústí nad Labem, v Opavě, v Plzni a ve Zlíně? Teď míří do Mostu.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner