Technology florbal Mladá Boleslav

OHLÉDNUTÍ: Boleslavská základní část = potřetí vítězná

 
 

14. března, Redakce

Do play-off nakráčel klub Technology Florbal Mladá Boleslav z nejlepší výchozí pozice. V čem byla základní část Tipsport Superligy 2017/2018 jiná? V plné verzi na webu přinášíme článek s ohlédnutím, který vyšel v zápasovém programu Made in Bolka k prvnímu čtvrtfinálovému víkendu.

Fanoušci, jste skvělí!

První bod nemůže patřit nikomu jinému. Fanoušků mladoboleslavského florbalu totiž sezonu co sezonu přibývá. V té probíhající vzrostla průměrná návštěvnost na domácích superligových zápasech Mladé Boleslavi na 525 fanoušků. Lépe na tom byly jen Pardubice (642), mimochodem náš čtvrtfinálový soupeř. “Zájmu diváků si moc vážíme a je pro nás závazkem, abychom v každém zápase svou práci dělali maximálně dobře,” říká boleslavský trenér Jan Pazdera. Pro srovnání: v základní části 2016/2017 byl boleslavský průměr 501 diváků.

Přetahovaná o první místo

Mladá Boleslav, Chodov, nebo Vítkovice? Dlouho nebylo jasné, kdo zvládne těsné dostihy o triumf nejlépe a základní část vyhraje. Elitní trojka se brzy oddělila od ostatních soupeřů a hrála tak trochu svou vlastní soutěž, v níž každé nečekané zaváhání bylo dost vidět. Mladá Boleslav nakonec předčila druhý Chodov o bod. Klíčové samozřejmě byly vzájemné zápasy zmíněného tria: Boleslav v nich uhrála sedm bodů, Chodov šest a Vítkovice pět.

Rekordman Curney

V minulé sezoně se stal historicky nejlepším střelcem, od té probíhající je Jiří Curney také absolutně nejproduktivnějším hráčem základní části české nejvyšší soutěže. V prosincovém utkání v Praze proti Bohemians zapsal svůj 512. bod, čímž překonal dosavadního lídra historické tabulky Petra Skácela. Mimochodem, teď už je Curney 536 bodech. V právě skončené základní části jich nasbíral 66 - stejně jako Tom Ondrušek z Chodova a Lukáš Hájek z Vítkovic. Pomyslná koruna krále produktivity při rovnosti bodů připadla Ondruškovi, který nastřílel nejvíc gólů (43).

Víc zápasů, větší drama

Rozšíření Tipsport Superligy o dva účastníky na čtrnáct týmů soutěži rozhodně neublížilo. Všichni tři nováčci se v lize neztratili, týmy České Lípy, Znojma i Ústí nad Labem se slušně etablovaly jak z pohledu výsledků na hřišti, tak třeba i fanouškovského zájmu. Česká Lípa i s výrazným přispěním exboleslavských hráčů Jaromíra Ekla, Tomáše Kadlece či Daniela Štěrby skončila desátá, je zachráněna a nemusí do play-down. Kromě desítky byl dramatický boj také o osmé či čtvrté místo. Do osmičky se poprvé vklínily Pardubice, čtvrtí skončili Bohemians, kteří měli stejně bodů (47) jako Sparta a Otrokovice.

Třetí triumf. Třetí Superfinále?

Mladá Boleslav vyhrála základní část potřetí v klubové historii. Když se jí to povedlo v sezonách 2014/2015 a 2016/2017, pokaždé pak v play-off postoupila do Superfinále. Tak dotřetice? Letošní ligový vrchol poprvé hostí Ostravar Aréna, v Ostravě se bude hrát v sobotu 21. dubna. Vstupenky na místa vyhrazená pro mladoboleslavské fanoušky si můžete pořídit ve stánku Made in Bolka Shopu při superligových zápasech i v kamenné klubové prodejně v Nové městské sportovní hale (otevřeno je každé úterý a čtvrtek od 13.00 do 17.30 hodin).

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner