Technology florbal Mladá Boleslav

Jaromír Ekl a Tomáš Kadlec se vrátí do Mladé Boleslavi

 
 

24. března, Redakce

Ačkoliv nyní vrcholí sezona 2017/2018, Technology Florbal Mladá Boleslav už pracuje na podobě kádru pro nadcházející ročník a nyní oznamuje první změny. Do Mladé Boleslavi se vrátí odchovanci klubu Jaromír Ekl a Tomáš Kadlec, kteří odehráli aktuální sezonu na hostování v České Lípě.

Jaromír Ekl a Tomáš Kadlec navážou na svou bohatou boleslavskou minulost. Takřka dvoumetrový čahoun Ekl odehrál v mateřském klubu 275 ligových zápasů včetně play-off, Kadlec má jen o 26 startů méně.

Své boleslavské působení přerušili po sezoně 2015/2016 - obránce Kadlec odcestoval ze studijních důvodů do Belgie a před rokem po svém návratu do Česka zamířil do České Lípy, kde působil také Ekl. Klubu pomohl k postupu do nejvyšší soutěže a v této sezoně byli společně s Kadlecem hlavními postavami týmu, který obsadil 10. místo a zachránil se bez účasti v play-down.


Nejproduktivnější hráč České Lípy. Jaromír Ekl v superligové sezoně nastřílel 18 gólů a na dalších 20 nahrál.

“S kluky jsme byli po celou dobu v kontaktu. Před touto sezonou bylo těžké jim garantovat prostor, protože Jarda měl za sebou rok v první lize a Tomáš působení v Belgii. Zároveň jsou oba v ideálním sportovním věku, takže by nedávalo smysl, aby měli málo prostoru na hřišti. Byli jsme rádi, že mohli hrát za Českou Lípu, které pomohli a byli výraznými osobnostmi mužstva. Kluci po celou dobu trénovali s naším týmem a prokazovali, že českolipské angažmá jim prospělo,” vysvětluje generální manažer Tomáš Pacák.


Opora obrany. Tomáš Kadlec byl pilířem českolipské defenzivy. Klub zůstává v Tipsport Superlize.

“Jsem rád, že kluky můžeme přivítat zpátky, od příští sezony budou hrát opět za Boleslav. Na trénincích projevují sportovní kvalitu a budeme pro ně mít prostor. Navíc oba kluci jsou dobrými vzory v přístupu k tréninku, což je pro působení v boleslavském týmu hodně důležité,” říká Pacák.

Boleslavský sportovní manažer a trenér Jan Pazdera doplňuje: “Oba hráči mohou přinést do naší hry pozitivní prvky, které je zdobí. Chyběli nám nebezpeční hráči s držením hole napravo a Jarda zvýší variabilitu naší sestavy. I kvůli zranění některých hráčů jsme v sezoně měli problém s malým počtem obránců, takže se tím otevírá prostor, abychom nějakého přivedli a Tomáš v České Lípě ukázal, jak po návratu z Belgie dokáže být platným hráčem v Tipsport Superlize.”

PSALI JSME V ROCE 2017: Belgické zážitky Tomáše Kadlece

Video: Rozhovor s Tomášem Kadlecem po návratu do Boleslavi s Českou Lípou (říjen 2017)

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner