Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Obránce Tomáš Kadlec přestupuje do České Lípy

 
 

12. prosince 2018, Redakce

V kádru Technology Florbal Mladá Boleslav nebude pokračovat obránce Tomáš Kadlec. Osmadvacetiletý odchovanec klubu na vlastní přání přestupuje do FBC 4CLEAN Česká Lípa, kde už hostoval v minulém ročníku.

Tomáš Kadlec naskakoval do nejvyšší soutěže v mladoboleslavských barvách od svých sedmnácti let. Za tu dobu stihl téměř tři stovky startů v nejvyšší soutěži včetně play-off. Sezonu 2016/2017 strávil při svém studijním pobytu v Belgii v týmu Black Cobra’s Gent. Po svém návratu do Česka v minulém ročníku hostoval v České Lípě, kam se nyní vrací.

“Tomáš se k nám po dvou letech vrátil odhodlaný opět okusit vrcholový florbal, kvalitní tréninky, konkurenční, ale motivující prostředí, elitní přístup ke sportu s nadstandardním zázemím. Nastavili jsme si realisticky očekávání, vše vypadalo velmi slibně. Vzhledem k tomu, že jsme od začátku přípravy do dneška odehráli 29 utkání a Tomáš nastoupil do 27 z nich, byla pro mě překvapující Tomášova žádost o umožnění návratu do České Lípy, s níž za mnou přišel minulý týden. Rozhodl jsem se po delším rozhovoru Tomášovi vyhovět, jelikož logicky nejsme v situaci, kdy by za nás měli hrát hráči s nechutí či z donucení,” říká generální manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Tomáš Pacák.

“Mám taky pochopení pro to, že ve svém věku a při náročném zaměstnání potřebuje za značnou časovou investici do tréninkového procesu dostat zpět dobrý pocit ze své role v týmu. Chápu, že po mnoha letech v superlize je pro Tomáše emočně těžké být v průběhu utkání posazen na lavici při stahování sestavy a podobně. Uvolněnější přístup k florbalu a o poznání menší konkurence jsou nyní pro Tomáše příznivější a já to respektuji. Byť se jedná o překvapivý odchod na konci přestupního období, na který se nám bude těžko reagovat, nerozcházíme se ve zlém, Káďa je náš odchovanec, máme spolu prožito mnoho hezkého, přejeme mu jen to dobré a ještě hodně radosti s florbalem,” dodává Pacák.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner