Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Mladá Boleslav na Poháru mistrů vyzve švédské šampiony

 
 

31. prosince 2018, Redakce

Nastává jeden z vrcholů Technology Florbal Mladá Boleslav v sezoně 2018/2019. Úřadující šampioni české Tipsport Superligy 3. a 4. ledna odehrají Pohár mistrů v Gävle. Semifinálovým soupeřem bude švédský mistr Storvreta IBK.

Mladou Boleslav čeká třetí účast na Poháru mistrů. V letech 2011 a 2015 na něm startovala coby domácí spolupořadatel ve svém městě.

V roce 2011 ve skupině prohrála 3:6 s finským SSV Heslinky a 2:8 se švýcarským Wilerem-Ersigen.

V roce 2015 ve čtvrtfinále opět podlehla Wileru,  tentokrát 2:6, a v zápase o páté místo porazila norský Slevik 2:1 v prodloužení.

Zatímco v roce 2011 nastoupili v boleslavských barvách z aktuálního hráčského kádru jen Petr Novotný a Josef Pluhař, o čtyři roky později už zažila Pohár mistrů současná osa týmu s Jiřím Curneym, Janem Natovem, Janem Jelínkem, Petrem Krzyžankem, sourozenci Chrousty či trenérem Janem Pazderou.

V této sezoně se Pohár mistrů vrací k formátu bitvy čtyř šampionů - švédské, finské, švýcarské a české ligy.  Už v září los určil, že Mladá Boleslav v semifinále vyzve švédské šampiony Storvreta IBK.

“Storvreta bude jednoznačným favoritem. Má v kádru šest švédských reprezentantů z MS a řadu dalších výborných hráčů. Prokazuje vzestupnou formu, zpočátku sezony se jí tolik nedařilo, ale teď má šňůru výher a vede švédskou superligu,” říká před čtvrtečním semifinále boleslavský trenér Jan Pazdera.

Jeho tým tak čeká nová role: “Většinou se o tempo a hru na balonku staráme my, zatímco proti Storvretě to bude jiné. Budeme spoléhat na dobrou obranu, na kvalitní výkon brankáře a nebezpečné brejky. Také musíme zvládnout vstup do utkání. Pokud proti nám Storvreta nepředvede maximum, chceme ji potrestat. Na Pohár mistrů se těšíme,” dodává Pazdera.

Mladá Boleslav přiveze do Gävle tři hráče, kteří startovali na prosincovém mistrovství světa - Lukáše Bauera, Milana Tomašíka a Jiřího Curneyho, jenž míří na Pohár mistrů coby nejproduktivnější hráč probíhajícího ročníku Tipsport Superligy. Už nasbíral 62 bodů a jen dva body ho dělí od pokoření hranice 600 bodů v základní části nejvyšší soutěže.

“Proti takovým soupeřům, jako je Storvreta, nehrajeme často, takže se moc těším. Bude to úplně něco jiného, než na co jsme zvyklí z domácí soutěže, ale jedu si Pohár mistrů užít a odehrát kvalitní zápasy,” říká Curney.

Na soupisce Storvrety je šest stříbrných medailistů z pražského MS, jmenovitě Albin Sjögren, Mattias Samuelsson, Rasmus Sundstedt, Tobias Gustafsson, Alexander Rudd a Robin Nilsberth.

Pohár mistrů 2019, Gävle (Švédsko)

Čtvrtek 3. ledna
13.00 SC Classic (Fin.) - Floorball Köniz (Švýc.)
19.00 Storvreta IBK (Švéd.) - Technology Florbal Mladá Boleslav

Pátek 4. ledna
13.00 zápas o bronz
19.00 finále

Všechny zápasy bude vysílat živě YouTube kanál IFF.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner