Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Patrik Suchánek přichází do Technology Florbal Mladá Boleslav

 
 

26. dubna, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav představuje první významnou posilu pro sezonu 2019/2020. Po šestiletém působení ve švédské superlize přichází reprezentační obránce Patrik Suchánek. Se svým novým klubem se domluvil na čtyřleté spolupráci.

“S Mladou Boleslaví jsem byl v kontaktu delší dobu. Generální manažer Tomáš Pacák mi představil, jak to v klubu funguje, jaké má plány a cíle do budoucna a celý ten koncept se mi líbí. Proto jsem si Bolku vybral,” řekl Patrik Suchánek.

Osmadvacetiletý obránce po svém odchodu z Vítkovic v létě 2013 nastupoval následujících šest let ve švédské superlize. Čtyři roky hrál za Dalen, poslední dvě sezony strávil v Helsingborgu. “Zahraničí mi dalo hodně - jak po sportovní stránce, tak té osobní. Jsem rád, že jsem nebyl cizinec, který to jde na rok zkusit, jestli na to má. Ukázal jsem, že i se svou postavou můžu konkurovat a hrát florbalovou NHL,” ohlíží se.


Za Dalen. Patrik Suchánek působil v Umeå čtyři sezony. Foto: Per Wiklund

V Dalenu působil mimo jiné s krajany Milanem Tomašíkem a Martinem Tokošem, s nimiž se teď znovu setká v Mladé Boleslavi. “Prožili jsme tam super společná léta, potom se naše cesty rozdělily a teď se opět setkáváme. Jak by řekl Toki: Je to crazy!” usmívá se Suchánek, účastník posledních čtyř světových šampionátů, z nichž má jednu bronzovou medaili (2014).


Za reprezentaci. Momentka z prosincového domácího mistrovství světa. Foto: Český florbal

Generální manažer boleslavského klubu Tomáš Pacák o angažování posily říká: “Patrik patří mezi absolutní českou špičku mezi obránci, navíc v nejlepším sportovním věku. Udělá nás lepšími na hřišti, obohatí nás velkými zkušenostmi, ale také lidskými kvalitami. Je to hráč s ukázkovým přístupem, bude dalším vzorem pro naše mladé hráče. Byli jsme spolu v kontaktu více let a připravovali jsme se na moment jeho návratu do Česka. Jsem rád, že jsme nyní přestup dotáhli a na Patrikovo působení v Boleslavi se moc těším.”

Suchánka brzy čeká stěhování do Mladé Boleslavi, kde bude žít se svou partnerkou. “Pro Patrika aktuálně řešíme odpovídající zaměstnání,” doplňuje Pacák.


V nových barvách. "Černá mi sluší," usmívá se Patrik Suchánek.

“Česko už mi chybělo. Těším se do Boleslavi na své kamarády, bývalé spoluhráče z klubů, parťáky z reprezentace a na fanoušky. Věřím, že se mají na co těšit,” říká Suchánek.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner