Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

”Fanoušci se mají na co těšit. Věřím, že je nezklamu”

 
 

26. dubna, Redakce

V Dalenu makal po boku českých parťáků Milana Tomašíka a Martina Tokoše. V Helsingborgu zase pozoroval, co florbalu dává finská legenda Mika Kohonen. Šest let ve švédské superlize zocelilo Patrika Suchánka. Teď vycítil, že je čas vrátit se do Česka. A vybral si Technology Florbal Mladá Boleslav. “Fanoušci se mají na co těšit. Věřím, že je nezklamu,” říká osmadvacetiletý reprezentant.

Proč jste si vybral Mladou Boleslav?

Líbí se mi boleslavský koncept, organizace a přístup. Ve Švédsku jsem se potkal s Tomášem Pacákem (generálním manažerem), který mi představil, jak to v klubu funguje, mluvili jsme o plánech a cílech do budoucna.

Navíc tu máte spoustu reprezentačních spoluhráčů a taky Milana Tomašíka s Martinem Tokošem, s nimiž jste hrál v Dalenu.

I to bylo důležité při mém rozhodování. S kluky jsem vyrůstal, patří mezi mé blízké přátele, zajímal mě jejich pohled.

Těšíte se na další společné působení v jednom klubu?

Prožili jsme super léta ve švédském Dalenu, potom se naše florbalové cesty rozdělily a teď se opět setkáváme. Je to docela šílené. Jak by řekl Toki: “Je to crazy!” Fanoušci se mají na co těšit. Věřím, že je nezklamu.

Jak hodnotíte šest sezon ve Švédsku?

Uběhly rychle. Jsem rád, že jsem nebyl cizinec, který jde na rok zkusit, jestli na to má, nebo ne. Ukázal jsem, že i se svou postavou můžu konkurovat a hrát ve florbalové NHL. V Umeå to byla super zkušenost, jsem moc rád, že to tam vyšlo. Díky, Miluno! To on tam prošlápl cestu Čechům. Poslední dvě sezony v IBK Dalen jsme hráli play-off, mám jednu bronzovou medali, jsem s tím spokojený.

A Helsingborg?

Jako den a noc. První sezona byla super, měli jsme slušný tým s finskými reprezentanty. Legendární Mika Kohonen je skvělý člověk. Bohužel, v play-off jsme doplatili na úzký kádr. Uplynulá sezona byla špatná, od začátku to vypadalo, že to bude boj. Po odchodech hráčů a žádných příchodech jsme byli rádi, že klub zůstal v SSL i pro další sezonu. Ale ničeho nelituju, i tyhle dva roky jsem si užil. Každopádně jsem cítil, že je čas na návrat, Česko mi chybělo.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner