Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Novým trenérem se stal Petr Novotný

 
 

2. května, Redakce

Superligový tým Technology Florbal Mladá Boleslav od sezony 2019/2020 povede Petr Novotný. Legendární postava mladoboleslavského klubu se tak po čerstvém konci hráčské kariéry posouvá do trenérské pozice.

Dlouholetý kapitán mladoboleslavského týmu v 36 letech uzavřel bohatou hráčskou kariéru a otevírá novou florbalovou kapitolu coby kouč. U superligového mužstva nahrazuje Jana Pazderu, který Mladou Boleslav vedl předchozí čtyři sezony a v dubnu své působení v klubu ukončil.

“Delší dobu jsme věděli, že se Honza rozhodl pro změnu a od té chvíle jsme řešili, kdo ho na pozici trenéra nahradí. S generálním manažerem Tomášem Pacákem jsme situaci důkladně rozebírali. Moje rozmýšlení nebylo vůbec snadné. Těším se na novou výzvu, ale z nové role mám samozřejmě respekt,” říká Novotný o svém trenérském nástupu.

ROZHOVOR: "Budu takový trenér, jaký jsem člověk. Věřím na férové vztahy"

Generální manažer Tomáš Pacák ke jmenování nového trenéra říká: “Jsem opravdu velmi rád, že se mi podařilo Petra k tomuto kroku přesvědčit. S ohledem na jeho dlouhodobou úlohu našeho kapitána a lídra v tom nejlepším slova smyslu to považuji za logický a správný krok. Je to pro náš klub ta nejlepší možná volba, navíc s velkou perspektivou. Petrova florbalová odbornost a rozsáhlé hráčské zkušenosti, lidské kvality, dokonalá znalost hráčů a prostředí, bezvýhradná loajalita ke klubu, který jako celek spoluřídí, jsou těmi nejlepšími předpoklady a jsem přesvědčen, že výrazně převáží absenci trenérské praxe.”

Novotný již zahájil studium potřebné trenérské licence. Nyní ho čekají rozhovory s hráči superligového týmu a talenty z juniorského týmu. “Na jejich rozvoj se chceme ještě více zaměřit,” podotýká Pacák. Nový trenér bude skládat svůj realizační tým, dolaďovat mezisezonní program a další kroky příslušející tomuto období. “Moc se těším se na další společné roky v novém nastavení,” říká Pacák.

Nastupující mladoboleslavský trenér přirozeně naváže na dvacet odehraných let v klubu svého života. S nadsázkou o změně líčí: “Těším se, že po tréninku nebudu muset ledovat kolena, abych mohl chodit.” Vážněji připomíná: “Trenérská role je od té hráčské hodně vzdálená, ale mám výhodu v tom, že dokonale znám klub a příběhy všech hráčů. Těším se na společnou práci.”

Přehled trenérů Mladé Boleslavi v nejvyšší soutěži

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner