Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Florbalová osobnost se loučí. Jan Jelínek uzavírá úspěšnou kariéru

 
 

12. května, Redakce

Mladoboleslavský i celý český florbal se loučí se svou významnou osobností. Úspěšnou kariéru uzavírá Jan Jelínek. Dlouholetý elitní obránce a svého času také kapitán národního týmu od roku 2014 nastupoval za Technology Florbal Mladá Boleslav. Nyní se chystá na další své profesní výzvy v civilním zaměstnání.

Loučí se výborný florblaista. Přirozený vůdce. Kapitán. Oblíbený spoluhráč. A přemýšlivý člověk.

Jan Jelínek nastoupil na čtyřech světových šampionátech, z nichž má dva bronzy (2010, 2014), k tomu druhému dovedl český národní tým jakožto jeho kapitán.

V české lize odehrál v součtu základní části a play-off dohromady 382 zápasů (127 gólů + 172 nahrávek = 299 bodů). Mezi své působení v Česku vklínil i rok ve finském Nokianu. S Vítkovicemi vyhrál tituly v letech 2009 a 2014, mistrovskou radost si užil i s Mladou Boleslaví v roce 2018.


Zlatá chvíle. Momentka těsně po loňském vítězném superfinálovém gólu.

V červenci oslavi své 30. narozeniny už jako exflorbalista.

“Už během sezony jsem řešil s Tomášem (Pacákem, generálním manažerem), že tahle nebo příští sezona může být moje poslední. Dát dohromady dobré fungování ve sportu, v práci a doma pro mě bylo s průběhem let těžší a těžší. Navíc existuje varianta, která zatím není definitivní a rozhodnutá, že se na konci léta nebo na začátku podzimu s manželkou budeme stěhovat za případnou prací do zahraničí," vysvětluje Jelínek. 

CELÝ ROZHOVOR: "K Boleslavi mám pouto. Těžko se mi opouští"

“Honza byl po většinu našich společných let kapitánem národního týmu a jednou z největších hráčských osobností celého českého florbalu, byl hráčem pro ta nejtěžší utkání, často při absencích Petra Novotného oblékal kapitánskou pásku i u nás, lídr a bojovník, na jehož florbalové umění byla radost se koukat a na kterého jsem byl nesčetněkrát pyšný. Úžasné výkony předváděl při našich superfinálových účastech a troufám si říct, že loňský titul bychom bez jeho tradičně skvělého příspěvku nezískali,” říká na Jelínkovu adresu generální manažer mladoboleslavského klubu Tomáš Pacák.


Poprvé v lize za Boleslav. Září 2014: Jan Jelínek proti Liberci.

Angažování Jelínka dodnes považuje za nejtěžší transfer, na kterém kdy pracoval: “O to větší radost jsem měl, když si Honza nakonec z řady nabídek vybral nás. Byl jsem šťastný, protože jsem věděl, že do boleslavského klubu přichází výjimečný hráč a člověk. Trvalo delší čas, než jsme si finálně plácli. Museli jsme co nejlépe vyřešit mnoho okolností Honzova života, zejména zaměstnání adekvátní jeho vzdělání a profesním ambicím. Měli jsme tím pádem hodně příležitostí dobře se poznat ještě před přestupem, od prvních momentů jsem k Honzovi pociťoval respekt a úctu, na kterých během těch pěti společných let snadno vyrostlo naše přátelství. Dnes se s ním loučím jako se svým kamarádem a s hráčem, za jehož přínos našemu klubu zůstanu naždy vděčný.”

Během Jelínkova pětisezonního mladoboleslavského působení klub zažil čtyři Superfinále, úspěšný byl také v Poháru České pojišťovny a na mezinárodních akcích. “Zažili jsme krásné věci a při ohlédnutí za všemi společnými roky mě mrzí pouze fakt, že se Honza na začátku letošního play-off těžce zranil a nedostal šanci zakončit svou krásnou sportovní cestu na hřišti. Přeji za celý klub Honzovi a jeho manželce Lucce hodně štěstí v dalším životě a těším se na jejich budoucí návštěvy v Mladé Boleslavi, v níž bezpochybně získal Honza svůj druhý florbalový domov a kde bude s celou svou rodinou vždy srdečně vítán,” dodal Pacák.

Pět sezon Jana Jelínka v Mladé Boleslavi

2014 - 2019
1x zlato, 3x stříbro, 1x bronz v nejvyšší soutěži
2 vyhrané Poháry České pojišťovny
153 zápasů v nejvyšší soutěži
144 bodů (59 gólů, 85 nahrávek)

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner