Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Superligový tým v neděli zahajuje přípravu na sezonu 2019/2020

 
 

12. května, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav vstupuje do přípravy na superligovou sezonu 2019/2020. Boleslavský tým se sejde poprvé v neděli 12. května, úvodní meeting a trénink absolvuje od 17.30 hodin v areálu Nové městské sportovní haly.

V mezisezonním obdobím už stříbrný tým uplynulého ročníku představil několik změn. Skončilo působení sportovního manažera a trenéra Jana Pazdery, jehož po ukončení hráčské kariéry nahradil na trenérské pozici Petr Novotný. Kariéru uzavřel také Jan Jelínek. Novou posilou se stal obránce Patrik Suchánek ze švédského Helsingborgu.

Nejsou to poslední pohyby v kádru. V sezoně 2019/2020 nebude nastupovat v boleslavských barvách Jan Řehoř. “Honza již v úvodu skončené sezony projevil s ohledem na blížící se konec jeho vysokoškolského studia a další osobní okolnosti velké přání vyzkoušet si na rok život v zahraničí. Ačkoli u nás Honzovi běží platná smlouva, domluvili jsme se na tom, že mu vyhovím. Honza nám bude chybět, je pro nás důležitým hráčem a člověkem, ale měl jsem prostor připravit se a věřím, že jeho roční absenci zvládneme,” říká generální manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Tomáš Pacák.

Po Řehořově návratu ze zahraničí vstoupí v platnost jeho nová smlouva v Mladé Boleslavi s tříletým trváním. “Předpokladem naší dohody byl Honzův zájem pokračovat dlouhodobě ve spolupráci s naším klubem. Nyní se snažíme vyjednat co nejlepší variantu z pohledu kvalitího florbalového angažmá v zahraničí. Možností je více, uvidíme, kterou nakonec vyhodnotíme jako nejlepší. Honza u nás zahajuje přípravu a během léta se přesune do nového dočasného působiště,” upřesňuje Pacák.

Obdobnou situaci Mladá Boleslav řeší v případě jednoho dalšího hráče.

Odchody tedy převažují, na straně příchodů už boleslavský klub představí jen jednu posilu.

“Rozhodnutí nepřivádět do našeho elitního týmu více hotových hráčských náhrad vychází z jasně nastaveného cíle zapracovat do superligového mužstva hráče z velmi talentované generace našich juniorů a dorostenců. Bez adekvátního prostoru v tréninku a vybraných utkání se to zrealizuje podstatně méně pravděpodobněji. Celý projekt pro naši talentovanou mládež podrobně představíme,” dodává Pacák.

Realizační tým superligového týmu 2019/2020

Hlavní trenér: Petr Novotný
Asistent trenéra: Martin Šácha
(současně zůstává hlavním trenérem juniorského týmu)
Kondiční trenér: Radek Gwuźdź
Trenér brankářů: Milan Peterka
Fyzioterapeutka: Barbora Hegmonová

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner