Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Daniel Šebek je druhou posilou Mladé Boleslavi

 
 

13. května, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav představuje svou druhou a poslední posilu pro sezonu 2019/2020. Po takřka deseti letech v zahraničí se vrací do Česka reprezentační útočník Daniel Šebek. Do Mladé Boleslavi přichází po skončení smlouvy v FC Helsingborg jako volný hráč bez závazku a bez odstupného. S novým klubem se domluvil na tříleté spolupráci.

V lednu 2010, před svými jedenadvacátými narozeninami, odcházel Daniel Šebek z pražského Future do švýcarského Grünenmattu. V zahraničí se nakonec “zdržel” téměř deset sezon. Před ročníkem 2014/2015 přestoupil do elitního švýcarského klubu Wiler-Ersigen, s nímž hned vyhrál titul a startoval tak na Poháru mistrů 2015 v Mladé Boleslavi. Mistrovskou radost si zopakoval ještě na jaře 2017 před přestupem do švédského Helsingborgu. Tam byl spoluhráčem Patrika Suchánka a společně se tak sejdou znovu i nyní v Mladé Boleslavi. Šebek čtyřikrát hrál na mistrovství světa (2010 - bronz, 2012 - 7. místo, 2016 - 4. místo, 2018 - 4. místo).


Za reprezentaci. Momentka z prosincového světového šampionátu v Praze.

“Deset let jsem byl venku, v zahraničí jsem zažil hodně náročných i krásných momentů, na které budu rád vzpomínat. Jsem spokojený s tím, jak jsem to v cizině zvládl. Už loni jsem přemýšlel o návratu, po prosincovém mistrovství světa jsem se začal rozhodovat znovu a teď se těším, že budu zpátky doma. Bude toho pro mě dost nového, ale věřím, že fanoušci se budou moct bavit mou hrou. Na tlak a nejvyšší ambice jsem zvyklý z Wileru, který toho má s Boleslaví dost společného, a těším se na novou výzvu,” říká Daniel Šebek.


Za Helsingborg. Poslední dvě sezony odehrál Daniel Šebek ve Švédsku. Předtím od roku 2010 působil ve Švýcarsku.

Boleslavský tým prochází mezisezonní proměnou. Kariéry ukončili Petr Novotný a Jan Jelínek. V zahraničí odehraje nadcházející ročník Jan Řehoř a obdobnou situaci klub řeší i s dalším hráčem. Vyjma Patrika Suchánka a Daniela Šebka už však Boleslav na dalších příchodech nepracuje a o místa v superligovém týmu zabojují talenty z úspěšné generace boleslavských dorostenců a juniorů (podrobněji  v tomto článku). 

“Dana Šebka pojí úzké přátelské vazby s hráči, kteří u nás dlouhodobě působí. Má toho hodně za sebou v zahraničí i v národním týmu. Z naší čerstvé dohody mám velmi dobrý pocit, protože se protínají naše představy o tom, jak se u nás vrcholový florbal dělá a jak by se měl dělat i do budoucna. Od Dana čekám velmi kvalitní výkony na hřišti. Zároveň nás může obohatit tím, co všechno poznal v zahraničí. Bude předávat zkušenosti našim mladým hráčům a stejně jako s Patrikem Suchánkem jsme domluveni, že se bude nad rámec svého civilního zaměstnání a hráčské role částečně věnovat i našim mládežnickým družstvům,” říká generální manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Tomáš Pacák.

Daniel Šebek i Patrik Suchánek nechyběli v neděli 12. května na úvodním tréninku, jímž superligový tým zahájil přípravu na sezonu 2019/2020.


V Boleslavi. Zleva posily Daniel Šebek s Patrikem Suchánkem a vpravo loučící se Jan Jelínek.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner