Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Boleslav na Poháru mistrů vyzve švédské šampiony Storvreta IBK

 
 

11. září 2018, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav coby vítěz Tipsport Superligy 2017/2018 bude začátkem ledna 2019 reprezentovat český florbal na Poháru mistrů. Boleslavským soupeřem v semifinále turnaje v Gävle bude mistr švédské superligy Storvreta IBK. Rozhodl o tom úterní los.

Ve švédském Gävle budou 3. a 4. ledna startovat šampioni čtyř nejsilnějších florbalových ligových soutěží - Storvreta IBK ze Švédska, SC Classic z Finska, Floorball Köniz ze Švýcarska a Technology Florbal Mladá Boleslav z Česka. 

Mladá Boleslav čekala, zda jí záříjový los určí za soupeře mistra švédské, či finské ligy. Nakonec byl z osudí vytažen florbalový míček s lístečkem a nápisem Storvreta IBK. 

"Přeji si, abychom zápasy s hvězdně nabitými týmy zvládli se ctí, abychom zůstali věrni našemu hernímu projevu a abychom ukázali, že i s nejsilnějšími možnými soupeři dokážeme hrát vyrovnaně," řekl trenér Technology Florbal Mladá Boleslav Jan Pazdera. 

První den jsou na programu semifinálové zápasy, poté se hraje o třetí místo a finále. 

Mladou Boleslav čeká obrovská výzva - za Storvretu nastupuje řada hráčů se zkušenostmi ze švédské reprezentace v čele s hvězdami Mattiasem Samuelssonem, Albinem Sjögrenem či Alexanderem Ruddem.

Boleslavský klub se na Poháru mistrů představí potřetí ve své historii. V letech 2011 a 2015 jej spolupořádal ve svém městě, nyní na něj míří poprvé coby český šampion. 

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner