Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Brankář Jakub Koráb se vrací do Mladé Boleslavi

 
 

3. července 2015, Redakce

Historicky nejvyužívanější gólman v mladoboleslavském extraligovém brankovišti se vrací. Jakub Koráb vyplní volné místo na brankářské pozici a bude mít možnost po dvouleté odmlce rozšířit svou unikátní bilanci 158 extraligových zápasů a 9 238 minut za Mladou Boleslav. V klubu už působil nepřetržitě v sezonách 2005/2006 až 2012/2013.

Vedení Technology Florbal Mladá Boleslav řešilo složení brankářského týmu intenzivně posledních několik týdnů poté, co se dozvědělo o záměru Jakuba Výtiska přerušit svou aktivní kariéru (více zde).

"S Jakubem Korábem jsme se rychle domluvili na roční spolupráci, která nám pomůže vyřešit složitou situaci. Jde o brankářského matadora s mnoha zkušenostmi z extraligy i reprezentace. Víme, co od sebe můžeme čekat. Jde o sázku na jistotu," řekl generální manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Tomáš Pacák. "Cítili jsme potřebu angažovat dostatečně zkušeného brankáře, v jehož schopnostech je odchytat vítězné Superfinále."

29letého Jakuba Korába pojí úzké vazby k mladoboleslavskému florbalu. S klubem zažil extraligové začátky, přišel před ročníkem 2005/2006 z pražského Future a během osmi sezon si s týmem třikrát sáhl na bronz. Startoval také na Poháru mistrů 2011.

Po konci angažmá v Mladé Boleslavi po sezoně 2012/2013 vynechal následující rok, do extraligy se vrátil v září 2014 jako gólman pražských Bohemians a týmu pomohl ke skvělému čtvrtému místu po základní části.

Ve staronovém působišti utvoří dvojici s Davidem Rytychem, skorovrstevníci (Koráb 1986, Rytych 1987) už společně chytali ve Future v sezoně 2004/2005.

"Na postu brankářské trojky bude v nadcházející sezoně působit Dominik Pech, první gólman našeho juniorského týmu. Záleží jen na něm, zda během sezony svým přístupem a výkonností ukáže oprávněnost svých ambic na posun na pozici dvojky pro přespříští ročník," upřesnil generální manažer Tomáš Pacák.

Extraligové statistiky Jakuba Korába

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner