Technology florbal Mladá Boleslav

Radim Křenek odehraje sezonu 2018/2019 ve Spartě

 
 

2. května, Redakce

Po osmi sezonách opouští kádr florbalové Mladé Boleslavi obránce Radim Křenek. Ročník 2018/2019 odehraje na hostování v ACEMA Sparta Praha. V Technology Florbal Mladá Boleslav však nadále zůstane coby mládežnický trenér.

Radim Křenek přišel do Mladé Boleslavi ve 23 letech a byl u velkého vzestupu klubu, který vyvrcholil titulem v právě skončené sezoně. Kreativní obránce po svém přestupu patřil k pilířům boleslavské sestavy. S klubem třikrát vyhrál Pohár České pojišťovny (2014, 2015, 2017), byl u dvou ligových bronzů (2013/2014, 2015/2016), dvou stříbrných medailí (2014/2015, 2016/2017) a nakonec i již zmíněného čerstvého titulu. V posledních dvou letech Křenka omezily táhnoucí se zdravotní problémy, což je jeden z hlavních důvodů jeho nynějšího odchodu na roční hostování do Sparty.

“Radim má za sebou hodně úspěchů s Boleslaví, ale v posledních dvou letech ho přibrzdila zranění. Teď je ve věku, kdy potřebuje hrát, nesedět na lavičce, a tak jsme se dohodli, že mu umožníme roční hostování ve Spartě, která je pro nás ve spoustě ohledech partnerským klubem. Od trenérů i vedení jsme cítili velký zájem, aby Radim ve Spartě působil. K definitivní dohodě schází doladit detaily, se Spartou jsme v podstatě domluveni jak my, tak i Radim,” říká generální manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Tomáš Pacák.

Třicetiletý Křenek v Mladé Boleslavi zůstane jako trenér mládeže, které se dlouhodobě v klubu věnuje. Ve městě bude nadále bydlet a pracovat.

“Děláme tento krok proto, aby se k nám Radim jako hráč mohl v dobré sportovní formě po kvalitním roce ve Spartě vrátit. Po následující sezoně si tento krok vyhodnotíme,” míní Pacák.

Video: Bolka mi bude chybět, říká Radim Křenek

Sportovní manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Jan Pazdera k tomu dodává: “Každý hráč po zranění potřebuje především prostor na hřišti a pro Radimovu současnost je toto řešení ideální volbou, protože ve Spartě bude mít hodně času v zápasech, což mu určitě prospěje. Zároveň jsem moc rád, že jsme našli takový model, ve kterém Radim u nás bude nadále působit u mládeže, protože s jeho trenérskou prací jsme velmi spokojeni."

"V Boleslavi bydlím, mám tu super práci, pět šest let trénuju mládež a jako trenér bych chtěl v klubu působit i dál. Kvůli tomu všemu pro mě bylo důležité, jak daleko budu dojíždět, a proto jsem si vybral asi tu nejideálnější variantu. Na Spartu na Podvinný mlýn to mám 35 minut autem," vysvětluje Radim Křenek.

Jde o třetí změnu v boleslavském kádru pro sezonu 2018/2019. Už v závěru uplynulého ročníku Boleslav avizovala  návraty Jaromíra Ekla a Tomáše Kadlece z hostování v České Lípě.

Čísla Radima Křenka

Kariéra v Mladé Boleslavi

8
sezon odehrál za Bolku, což je stěžejní část dospělé kariéry. Zvládl 159 ligových zápasů v základní části a dalších 57 v play-off.

6
ligových medailí získal - tři bronzy, dvě stříbra a jedno zlato. K tomu třikrát zvedl nad hlavu trofej pro vítěze Poháru České pojišťovny.

350
startů má v kariéře v nejvyšší soutěži včetně play-off (play-down). Před Boleslaví působil v FbŠ Russell Athletic Praha a FBC Liberec.   

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner