Technology florbal Mladá Boleslav

Šéftrenér Kološ o Umea Floorball Festivalu: Kluci byli nadšení

 
 

11. října 2017, Redakce

Čtyři desítky dětí z Technology Florbal Mladá Boleslav mají za sebou cestu, na kterou budou rády vzpomínat. Minulý týden od čtvrtka do neděle si Boleslaváci zahráli na Umea Floorball Festivalu ve Švédsku. “Kluci byli nadšení, vraceli se domů naplnění nejen florbalovými zážitky,” říká šéfternér boleslavské mládeže Petr Kološ.

Začalo to už cestou, že? Letět na turnaj speciálem přímo do Umea, to je naprostý ideál.

Ano, hned úvodní cesta byla pro děti jistým druhem zážitku - byl spojen s očekáváním, protože nekteří letěli poprvé v životě. Ale všechny děti si to v letadle vychutnávaly, při vzletu i přistání skandovaly, tleskaly, bavily se. Navíc ta úspora času! Z Prahy jsme byli ve Švédsku za dvě hodiny, zatímco před rokem jsme cestovali autobusem a trajektem 28 hodin. Teď byla cesta příjemná a na ceně se to takřka neprojevilo, rozdíl byl v řádech stokorun.


Praha - Umea. Aneb za dvě hodiny pohodlně na místě.

A co dění ve Švédsku?

Organizace turnaje byla výborná, navíc si troufám říct, že i my jsme Umea Floorball Festival pořadatelsky zvládli. Měli jsme s sebou Milana Tomašíka, který nám pomáhal organizačně, hodně toho zařídil, všem byl nápomocen. V Umea dlouho žil při působení v IBK Dalen, takže zná prostředí, ovládá švédštinu. Při turnaji pomáhal klukům, radil jim.

Děti si odvážely i neflorbalové zážitky, ještě před startem turnaje jsme kluky vzali do místního Hopp & Skoj Jump Parku, tam se vyřádili.


Souboj trenérů. Atrakce si užili i Pavel Bouška a Tadeáš Chroust.

Viděli jste též zápas švédské superligy, že?

V sobotu večer proti sobě hráli Dalen a Storvreta, pro kluky to byla obrovská událost. Ti nejmenší už byli po předchozím celodenním programu poměrně unavení, ale zápas dokoukali. Kluci obdivovali hlavně Patrika Rokku z Dalenu a Valdemara Ahlrotha, který za Storvretu nastřílel hattrick. Milan Tomašík po zápase domluvil autogramiádu, kluci měli možnost vyfotit se s každým.

Jaká byla kvalita turnaje?

Velmi slušná. Každá kategorie si zahrála těžké zápasy a též ty jednodušší, ale celkový dojem z Umea Floorball Festivalu je kladný. U starších kategorií už vnímáte rozdíly v herním systému švédských a českých týmů. U těch mladších jde spíš o zpestření, že si zahrají proti jiným než českým týmům.


Vítězný tým. Zlatý ročník 2003.

Kategorii 2003 dokonce ovládl boleslavský tým.

Na turnaji jsme nestavěli na první místo výsledek, ale důležité pro mě bylo, aby kluci odjížděli spokojení a s pocitem dobře odvedené práce. Potřebovali jsme doplnit hráče ročníků 2003 a 2004 - tím spíš, když nám těsně před turnajem dva odpadli ze zdravotních důvodů - takže jsme do Švédska vzali i starší kluky ročníku 2002. Stejně jako před rokem to s organizátory turnaje bylo předem domluvené.

Co odezva boleslavských rodičů na turnaj?

S některými jsme se krátce bavili při návratu do Mladé Boleslavi, někteří se ozvali telefonicky. Děkovali za krásné uspořádání turnaje pro děti, byli spokojení. Jsem rád, že vše proběhlo podle plánu.


Všichni pohromadě. Společná fotka boleslavské výpravy na Umea Floorball Festivalu 2017.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner