Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Trenér juniorů: Páté místo je dobré, s každým můžeme hrát vyrovnaně

 
 

9. března, Redakce

Postup do elitní skupiny KB ligy pro nejlepších 12 týmů. Páté místo po základní části. Slibné vyhlídky před play-off. Junioři Technology Florbal Mladá Boleslav v uplynulých měsících potěšili svými výkony i výsledky pod vedením trenéra Martina Šáchy, který převzal tým před touto sezonou.

Boleslavští junioři v základní části vyrovnali nejlepší výsledek za posledních pět let, pátí byli i v sezoně 2014/2015. “Víme, jaké výkony jsme schopni podávat a že můžeme hrát vyrovnaná utkání s každým v naší lize,” říká Šácha v rozhovoru před play-off. Boleslav začíná v osmifinále proti Pardubicím. První utkání se hraje v sobotu 9. března od 17.00 hodin v Nové městské sportovní hale.

K juniorskému týmu Technology Florbal Mladá Boleslav jste přišel v létě po působení u žen Florbalové akademie Mladá Boleslav. Co pro vás byl největší oříšek?

S trochou nadsázky můžu říct, že největším oříškem pro mě bylo naučit se jména všech hráčů. Občas slýchávám názory, že ženský florbal je jiný sport, ale já to tak nevnímám. Samozřejmě mužský florbal je rychlejší, tvrdší, ale herní principy zůstávají stejné. Kluci byli zvyklí tvrdě trénovat, takže jsme si jen nastavili pár základních pravidel a mohli začít pracovat.

K jakému týmu jste typologicky přišel, v čem jste viděl jeho přednosti a na co jste se začal zaměřovat jako první?

Přišel jsem k mladému, perspektivnímu týmu, s mnoha talentovanými hráči s dobrou technickou vybaveností, takže bylo rozhodně na čem stavět. Nejprve jsme si museli definovat, jakou hru chceme hrát a dle toho postupně budovat návyky jednotlivých hráčů. V tomto směru všichni kluci udělali obrovský posun. Brzdou v začátku sezony pro nás byla nízká sebedůvěra a obavy z opakovaného nepostoupení do áčkové skupiny, což se stalo před rokem.

Vy jste to zvládli a po postupu jste dokázali trápit i elitní týmy. Jak hodnotíte výkony a páté místo?

Po nepříliš vydařenému vstupu do sezony jsme zvládli pro nás klíčové odvety proti Brnu a Chodovu, což nám zajistilo postup právě na úkor Brna. Tím jsme splnili první dílčí cíl, který jsme si stanovili, a to nám umožnilo odbrzdit náš vlak. Díky tomu jsme se mohli soustředit již pouze na naši hru a zápas od zápasu se náš výkon zlepšoval.

Bohužel se nám nepodařilo držet standardní úroveň výkonnosti ve všech zápasech, především proti papírově slabším soupeřům, proti kterým jsme měli plnit roli favorita. Přesto jsem na kluky za tuto fázi sezony pyšný. Páté místo je dobré, ale teď začíná nová soutěž a pro nás bude důležité jít do každého zápasu s maximální pokorou a ten pomyslný vlak tlačit společně dále.

Jak se vám s juniory a dorostenci pracuje?

Florbalu se snažím dávat maximum a to stejné vyžaduji po svých hráčích. Většina z nich to respektuje a díky tomu se mi vydaná energie vrací zpět, takže zatím se mi s kluky pracuje velmi dobře.

Díky pátému místu jste nemuseli do předkola play-off a naopak jste si jako pátí vybírali soupeře pro osmifinále. Proč padla volba na Pardubice?

Při volbě soupeře pro osmifinále jsme se rozhodovali na základě několika faktorů. Těmi hlavními byla sportovní stránka, dojezdová vzdálenost a názor hráčů. Na základě těchto kritérií a výběru první čtyřky padla volba na Pardubice.

Jaké ambice si kladete před play-off?

Rozhodně ty nejvyšší. Víme, jaké jsme schopni podávat výkony a že můžeme hrát vyrovnaná utkání s každým v naší lize. Jde jen o to, jak se nám podaří pracovat s mentálním nastavením v jednotlivých zápasech. Hlavním úkolem bude, aby se každý z hráčů dostal na hranu svého výkonu. Kluci si stanovili výsledkový cíl pro tuto sezonu a za ním si půjdeme.

Osmifinále play-off KB ligy juniorů

1. zápas: sobota 9. března, 17.00, Nová MSH Mladá Boleslav
Technology Florbal Mladá Boleslav - Sokol Pardubice
2. zápas: neděle 10. března, 18.00, SH Dašická Pardubice 
Sokol Pardubice - Technology Florbal Mladá Boleslav
případný 3. zápas: *středa 13. března, Nová MSH Mladá Boleslav
Technology Florbal Mladá Boleslav - Sokol Pardubice 

*bude případně upřesněno

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner