Technology florbal Mladá Boleslav

Trenéři hodnotí vystoupení našich týmů na turnaji Open Game

 
 

24. června 2017, Aleš Tůma

V polovině června se velká mládežnická skupina našeho oddílu vypravila strávit čtyři dny v jihomoravské metropoli. Vůbec poprvé jsme se rozhodli v takto masívní míře zúčastnit tradičního velkého mládežnického turnaje Hummel Open Game. Co nejlepších výsledků se do Brna vypravili dosáhnout dorostenci, starší žáci, mladší žáci a elévové. Zpět do MB jsme nakonec přivezli bronz starších žáků a další slušné dílčí výsledky.

Obránce Tomáš Vorel a brankář Nikolas Sičák (oba na fotce) patřili k oporám elévského týmu na brněnském turnaji Hummel Open Game.

DOROSTENCI - v základní skupině skončili druzí, když nestačili pouze 1:3 na Tatran Střešovice, pozdějšího finalistu. V ostatních duelech si poradili s Bulldogs Brno Black 3:2, PSKC Okříšky 6:3 a FBC Postřelmov 3:2. Hned v prvním kole play-off se dorostenci utkali znovu s brněnskými Bulldogs Black, kteří jim tentokrát vystavili stopku (3:7). Škoda, ambice byly asi o trochu vyšší.

Trenér Tomáš Novák hodnotí výkony dorostenců na turnaji takto: "Kvalitní turnaj nás prověřil na začátku přípravné části sezóny. Jsme rádi, že jsme dokázali proti silným soupeřům odehrát vyrovnané zápasy. Kluci pochopili, že pokud budou šlapat na maximum, dokáži hrát s kýmkoliv. Nejlepšími hráči byli Jakub Kárník, Kryštof Lehečka a Jakub Daníček. Kluci si užili společné chvíle a těšíme se na další akce." Tou nejbližší bude červencový turnaj Prague Games, ještě prestižnější a s hojnou mezinárodní účastí.


Předávání bronzových medailí starším žákům po semifinálové prohře se Spartou Praha.

STARŠÍ ŽÁCI - dokráčeli až do semifinále, po němž si po prohře se Spartou Praha Red pověsili na krk bronzové medaile. To vše po jednoznačném opanování základní skupiny (BLACK ANGELS WHITE 8:0, FBC Liberec 5:1, SKP Kometa Brno 11:2 a FbC ZŠ Komenského Slavkov 7:2), po níž přidali další čtyři zápasy v o poznání těžším play-off. Tam už museli strži svou hru přepnout na vyšší level. Hned na úvod vyřazovacích bojů drama s Bulldogs Brno Black (4:3) a pomyslná pomsta za dorostence. Poté relativní oddych s Kanonýři Kladno (4:1), aby přišla nervydrásající nájezdová loterie s místními Sokol Brno I EMKOCase Gullivers (4:3). A šikovné nájezdové ruce Zdeňka Vyhnánka a druhá pomyslná pomsta v podání stržů, tentokrát za elévy, kteří se stejným soupeřem padli v osmifinále. A pak už zmíněné semifinále se Spartou, kde si naši dlouho dělali zálusk na finálovou účast. V závěru se už ovšem projevila únava z předchozích těžkých vyřazovacích bojů, a tak si pro prohře 3:5 mohli strži nechat dát na krk pověsit "jen" bronzové medaile.

Hlavní trenér starších žáků Radim Křenek vidí účast na brněnském turnaji následovně: "Turnaj hodnotíme pozitivně. V konkurenci padesáti nejlepších týmů z ČR a Slovenska v kategorii BU15 jsme skončili třetí, což je pro hráče odměna. Škoda zranění čtyř hráčů, možná to mohlo dopadnout lépe. Každopádně s hrou i přístupem týmu jsme spokojeni."


Jakub Gruber s Tadeášem Chroustem dovedli své svěřence až do čtvrtfinále. Tedy do fáze turnaje, ve kterou před jeho začátkem zřejmě nedoufali.

MLADŠÍ ŽÁCI - odjížděli na turnaj v dost okleštěné sestavě, čekalo se od nich asi nejméně. Nakonec se tým kolem tahouna Kryštofa Kostrouna "prokousal" až do čtvrtfinále díky postupně se zlepšujícím výkonům a také za pomoci vybraných hráčů z elévské kategorie. Ve čtvrtek pro úvodní turnajové zahřátí čekali na mlže lehčí soupeři - FBC Hranice Orli 7:1 a FBC Liberec 6:1. Což bylo dobře vzhledem k malému počtu hráčů k dispozici. V pátek už přišel těžší kalibr - prohra 2:4 s brněnskými Gullivers a dramatická výhra 4:2 nad Spartou Praha Blue, zápas s velmi dobrou diváckou kulisou. Což v konečném součtu stačilo na druhé místo ve skupině. Play-off si mlži nakonec natáhli až na čtyři zápasy, stejně jako jejich starší kolegové. V prvním kole smeten školní kroužek ZŠ Komenského Slavkov (19:0), pak velké nájezdové drama s pražskými Bučis (5:4), v němž v našem dresu sehrál hlavní roli kapitán Kryštof Kostroun. Pak na odfrknutí sobotní večerní výhra 8:1 nad Gepardi DDM Helceletka Brno, aby naši borci mohli vyhlížet nedělní ranní čtvrtfinále proti silným BLACK ANGELS 2004. A tam už nestačili, rozměrově menší hřiště jim také příliš nevyhovovalo, výsledkem byla prohra 4:11.

Trenéři Jakub Gruber a Tadeáš Chroust se k turnaji vyjádřili takto: "Na turnaj jsme odjížděli s mírnou nervozitou, protože před turnajem pár hráčů onemocnělo a odjížděli jsme na něj v malém počtu. Čtvrteční utkání jsme museli odehrát v sedmi lidech, takže to pro kluky byl náročný start. Ale předvedený výkon nás mile překvapil. Do pátečního utkání jsme nevstoupili dobře, v první polovině jakoby tým ještě spal a hráči se herně probudili až ve druhé půlce, což na obrat nestačilo. Večerní utkání proti Spartě bylo jedno z nejlepších, jaké jsme u kluků kdy viděli. Tým doplněný o elévy hrál jeden z nejlepších zápasů vůbec. Viděli jsme u hráčů chuť hrát a povzbuzovat se navzájem z maličkostí jako jsou například zablokované střely nebo povedené kličky. Tento skvělý výkon se nám podařilo přenést do sobotního dne, kde ze sebe kluci museli dostat naprosté maximum. Tento skvělý výkon vrcholil zápasem proti Bučis, které jsme zvládli na nájezdy. Nedělní čtvrtfinále už bylo nad naše síly. Musíme přiznat, že soupeř byl velice silný a na našem týmu už se projevovala únava z předešlých dnů. Nicméně za celý turnaj patří klukům veliké uznání. V malém počtu se semkli a působili jako tým! A to je přesně to, co chceme vidět. V neposlední řadě patří velké díky rodičům, kteří nám po celý turnaj pomáhali a byli slyšet na každé hale, kde jsme hráli. Musíme říci, že se už těšíme na další turnaj, kterým bude Prague Games, a doufáme, že předvedeme minimálně stejný výkon a chuť do hry jako v Brně."


Elévové před jedním z hlavních turnajových sídel, halou Univerzitní Campus brněnské Masarykovy univerzity.

ELÉVOVÉ - výsledkovou pyramidu doplnili osmifinálovou účastí elévové, kteří rovněž na turnaj rozhodně nepřijeli v nejsilnější možné sestavě. Ze všech našich týmů na turnaji měli právě ti nejmladší v kontextu své kategorie zdaleka nejtěžší a nejvyrovnanější základní skupinu. A popasovali se s ní výborně, neboť v ní skončili druzí. Ve čtvrtek v poledne zdolali lotyšský tým FBK Valmiera 7:4, odpoledne pak v nesmírně vyrovnaném a vyhecovaném duelu Vítkovice 5:4. Tedy tým, který nakonec celý turnaj vyhrál. Další drama čekalo v pátek ráno proti FBŠ Hummel Hattrick Brno A (prohra 3:4), zápas se Spartou Praha Blue (výhra 7:2) byl vyrovnanou partií především v prvním poločase. V tom druhém úřadovali už jen naši střelci. V sobotním play-off silní soupeři a dramatická utkání navazovala. Dopoledního soka BLACK ANGELS 2006 elévové zdolali po boji 5:3, odpoledne je ale v osmifinále zaskočili Sokol Brno I EMKOCase Gullivers (4:10) a turnaj jim ukončili. Ne však všem, čtyři elévové si turnaj protáhli ještě o dva další zápasy za mladší žáky.

Trenér Aleš Tůma vidí vystoupení elévů na turnaji následovně: "Na turnaji jsme neměli k dispozici nejsilnější možnou elévskou sestavu, což mě zpětně mrzí. Protože bychom jinak mohli pomýšlet klidně na vítězství. Ve skupině jsme porazili Vítkovice, pozdějšího vítěze. Naše zápasy výsledkově držela jedna pětka, ta druhá, udržovací, hrála na své možnosti výborně, kluky tímto moc chválím, ale s jednou lajnou se na turnajové triumfy pomýšlet nedá. Bohužel nás druhé kolo vyřazovacích bojů přivedlo na parkety, pro naše hráče téměř florbalově neznámý povrch. Veškeré tréninky mají na gumě, ligové turnaje hrají většinou na gumě, na turnaji do té doby hráli vše na gumě. A najednou pocitově na hokejce skoro jiný sport. Bylo hrozně vidět, jak se s tím povrchem perou a trápí. Navíc už klukům docházely síly. Naši klíčoví hráči měli v nohách už i jeden těžký zápas navíc za mlže. Jmenovitě chválím brankáře Nikolase Sičáka, který zvládl odchytat všechna utkání. Sice se slabšími chvilkami, ale udržel dobrý standard. Vysokou úroveň hry si ve všech zápasech držel Tomáš Vorel, pro mě klíčový hráč a tahoun týmu. Důležitým střelcem pro nás byl Honza Venera, útočným motorem a všudybýlkem pak Jakub Šourek. Všichni ostatní, celý tým má uznání za dobrou reprezentaci a fajnový sportovní přístup po celý turnaj. Na Prague Games se vydáme zase v trochu pozměněné sestavě, opět nás čeká těžká základní skupina, doufám ve stejně dobrou hru. Těšíme se."

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajVolf Staciv

Hlavní partner