Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Velký rozhovor se sportovním manažerem Janem Pazderou

 
 

10. ledna, Redakce

O počínání superligového týmu, o úspěších mládeže, posledních novinkách pro členy i spolupráci s dalšími mladoboleslavskými kluby mluví v novoročním rozhovoru sportovní manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Jan Pazdera.

Jednou z posledních výrazných událostí pro Technology Florbal Mladá Boleslav byla účast na Poháru mistrů. Jak se s odstupem, po odeznění bezprostředních emocí, díváte na vystoupení v Gävle?

Po sportovní stránce hodnotíme akci celkově jako nepovedenou. Výsledek zápasu se Storvretou 5:10 je odrazem reality rozložení sil ve světovém florbale. Zpětně hodnotím, že jsme mohli být o něco aktivnější, ale výkon se přiblížil našemu standardu. Naproti tomu v utkání s Könizem to tak zdaleka nebylo, považuju to za fiasko. V naší hře scházely základní prvky k tomu, abychom mohli podat dobrý výkon.

Teď se vracíte do Tipsport Superligy, v závěru základní části budete hájit vedoucí pozici. Co bude klíčové pro prvenství?

Do domácí ligy se vracíme s velkou pokorou. Doufám, že Pohár mistrů nenabourá naše herní sebevědomí. Důležité pro nás bude výsledkově, ale především herně zvládnout jak páteční zápas s Brnem, tak hlavně ten nedělní na Chodově. Tam můžeme udělat velký krok.

Pojďme k mládeži. Juniorský tým má KB ligu velmi nadějně rozehranou. Jak juniorské výkony hodnotíte?

Jsem rád, že se juniorům na rozdíl od minulé sezony podařilo postoupit do A skupiny pro 12 nejlepších týmů a v ní hrají velmi slušně. Výsledky jsou odrazem kvalitní práce týmu vedeného trenérem Martinem Šáchou. Mimo jiné jsme dokázali porazit i Bohemians, což je vedoucí tým soutěže. Všechny výsledky navíc musíme brát v kontextu toho, že náš tým je velmi mladý, z nejstaršího ročníku 2000 máme v družstvu jen tři hráče a většinu tvoří úspěšný tým dorostenců z minulé sezony, kteří v ní skončili bronzoví. Současně motivací pro tyto talentované hráče je zařazení do tréninkové skupiny s dospělým superligovým týmem.


Junioři Technology Florbal Mladá Boleslav.

Přelom roku patřil i přípravným zápasům elévů, mladších a starších žáků proti České Lípě v rámci programu superligového zápasu s Tatranem. Splnil tento formát očekávání?

Hlavním motivem, proč tyto zápasy uspořádat, byla možnost zahrát si proti jinému soupeři, než které potkáváme tradičně v košových soutěžích. Zároveň kvůli mistrovství světa měly některé kategorie delší herní přestávku, a proto jsme využili vánoční období - a zároveň jsme chystali týmy na Prague Floorball Cup. Vyhodnocení proběhlo v rámci přestávkového programu televizního zápasu proti Tatranu. Hodnotíme to pozitivně, měli jsme kladné ohlasy i z českolipské strany.

Když zmiňujete Prague Floorball Cup: odtamtud Boleslav přivezla tři medailová umístění.

Jsme rádi, že se týmům dařilo postupovat a získávat zkušenosti i proti soupeřům, proti nimž běžně nehrají. Hlavně pro nejmladší kategorie jsou medaile určitě příjemným povzbuzením.

Do mládežnického tréninkového programu patří kondiční plavání v Městském krytém bazénu. Jaké na to máte ohlasy?

Účast na těchto trénincích je hojná. Hlavním účelem těchto tréninků je kompenzace jednostranného zatížení. Jsme vděční za podporu Statutárního města Mladá Boleslav, které umožňuje využívat bazén sportovním klubům ze svého města. V roce 2018 jsme tuto možnost plně vyčerpali, což je asi nejlepší odraz toho, jestli o plavání je nebo není zájem.

Nově jste zařadili i fyzioterapeutickou péči pro mládež. Jak probíhá?

Na vybrané pondělní tréninky pravidelně dochází fyzioterapeutky, které se věnují v třicetiminutovém bloku kategoriím od elévů po starší žáky. Fyzioterapeutky se zaměřují na kompenzační cvičení. Nad rámec těchto hodin hrazených klubem zprostředkováváme členům možnost individuální fyzioterapie.

Další novinkou jsou brankářské tréninky, že?

Jsem rád, že se nám podařilo najít funkční model brankářských tréninků pro naše mládežnické kategorie. Gólmanům se věnují Milan Peterka a Petr Musil. Brankáři mají svůj šedesátiminutový blok dvakrát měsíčně.

Jak se vyvíjí spolupráce s Florbalovou akademií Mladá Boleslav?

Rád bych zmínil pravidelná přípravná utkání mezi našimi staršími žáky a dorostenci proti ženám Florbalové akademie. Jsme rádi, že náš partnerský klub využívá benefit v podobě nabídky vstupenek na naše superligová utkání. Nadále platí, že členové Florbalové akademie mají zvýhodněné podmínky v klubové prodejně Made in Bolka Shop ve stejné výši jako členové Technology Florbal Mladá Boleslav.

Ve městě jste také zahájili spolupráci s FK Mladá Boleslav.

Z toho mám velkou radost. Získali jsme partnera, od kterého se toho můžeme hodně naučit. Máme už za sebou společný trenérský seminář, který vedl šéftrenér mládeže FK Mladá Boleslav David Vavruška. Na seminář máme od trenérů pozitivní zpětnou vazbu, obsah i forma pro ně byla atraktivní a těším se na další společné projekty, které teď plánujeme. Komunikace s Davidem Vavruškou je příjemná. Těší nás že naši fotbaloví kolegové nás vnímají pozitivně, přínosně pro město, navzájem si fandíme a můžeme si pomoct nejen ve sportovní oblasti.

Seminář FK Mladá Boleslav byl součástí trenérského kempu Technology Florbal Mladá Boleslav. Co bylo jeho cílem?

Chtěli jsme zkvalitnit interní vzdělávání našich trenérů, což se podařilo nejen díky zmíněnému semináři, ale v rámci celého programu trenérského kempu. Český florbal nám připravil doškolovací seminář na míru, který vedl Marek Vojta.

Jak vám v klubové organizaci pomáhá členská sekce, kterou klub spustil v srpnu 2018?

Její využívání potvrzuje, že to byl krok správným směrem. Členská sekce zrychlila a zjednodušila komunikaci mezi klubem, trenéry a členy. Rodiče si ji chválí, zároveň pracujeme s vývojáři na vyladění a vylepšování některých funkcí tak, aby nám tento nástroj sloužil ještě o něco lépe.

Co plánujete dál?

Dostáváme teď hodně otázek na letní akce, které musíme plánovat s ohledem na termín celozávodní dovolené ŠKODA AUTO. Předběžně počítáme s tím, že letní kemp proběhne od 15. do 19. července, ale ještě to potvrdíme.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner