Boleslav si pohlídala zápas v Brně, první místo je blízko

25. února, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav směřuje k prvenství v základní části Tipsport Superligy. V předposledním kole lídr soutěže zvítězil v Brně 9:4, útočník Jakub Bína nastřílel hattrick v rozmezí první třetiny. Boleslav může stvrdit dílčí triumf doma v neděli 4. března od 17 hodin proti Znojmu.

25.kolo, neděle 25. února
4:9
(2:6, 1:1, 1:2)

itelligence Bulldogs Brno

Kuhn (7. Mazánek) - Mráz, Kadlec, Juhaňák, Kadavý, Pešák, Galuszka, Černoch, Surkoš, Voltner, Ondráček, Michálek, J. Bauer, Kladivo, Žižka, Nonn.

L. Bauer - Řehoř, Jelínek, Kološ, Krzyžanek, Novák, Zakonov - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - Bína, Pluhař, Gruber.

Branky a nahrávky: 7. Ondráček (Juhaňák), 14. J. Bauer, 24. Černoch (Nonn), 44. Černoch - 1. Natov (Krajcigr), 5. Bína (Novák), 6. Krajcigr (Natov), 7. Bína (Novák), 19. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 20. Bína (Pluhař), 40. Tad. Chroust (Curney), 48. Pluhař (Jelínek), 58. Natov (Jelínek). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 273.

Boleslav proti předposlednímu Brnu od úvodu plnila roli favorita. Hned při prvním střídání se prosadil Natov, na něhož jeho spoluhráči během dvacetiminutovky ještě pětkrát navázali. Dařilo se obzvlášť Bínovi, střelci hattricku, který seřadil své trefy do 5., 7. a 20. minuty. Svým prostedním zásahem navíc vyhnal z branky Kuhna, jehož nahradil Mazánek.

Hosté po první třetině vedli 6:2 a přece jen střelecky zvolnili, přesto svůj náskok kontrolovali. Pokud Středočechům drobně zatrnulo, tak snad jedině v úvodu třetí třetiny, kdy po brněnském snížení na 4:7 ještě následovala přesilovka při trestu Jelínka. Boleslav však dvouminutovku zvládla a Jelínek po návratu z trestné lavice nahrál na gól Pluhařovi. 8:4 a bylo definitivně jasno.

Pak už jen Natov využil krásnou nahrávku křížem od Jelínka a završil skóre na 9:4.

Boleslav zůstává v tabulce první, poslední překážkou bude doma Znojmo v neděli 4. března od 17 hodin.