Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Loučení s Jirkou Bouškou a výhra nad Českou Lípou

26. ledna, Redakce

Dlouholetý útočník Mladé Boleslavi Jiří Bouška měl vítěznou rozlučku. Ve 22. kole Tipsport Superligy proti FBC 4CLEAN Česká Lípa naposledy nastoupil do Tipsport Superligy a Technology Florbal Mladá Boleslav vyhrál 7:2. V Městské sportovní hale si Bouškovo loučení nenechalo ujít 590 fanoušků.

Loučení s Jirkou Bouškou a výhra nad Českou Lípou
22.kolo, sobota 26. ledna
7:2
(0:0, 2:1, 5:1)
 

Technology Florbal MB

Musil - Jelínek, Höffer, Krzyžanek, Zakonov, Řehoř, Novák - J. Bouška, Petr Novotný, P. Bouška - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Gruber - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.

FBC Česká Lípa

Dvořák - Tichý, Dzierža, Mlejnek, Kadlec, Karel, Jansa, Pastor, Petr Novotný, Slaný, Kněžour, Jirsa, Štěrba, Krajcigr, Vlček, Ekl.
 
Branky a nahrávky: 27. Natov (Curney), 31. Jelínek (Tomašík), 41. Natov (Curney), 49. Curney (Natov), 54. Gruber (Pluhař), 56. Natov, 59. Novotný - 22. Krajcigr (Petr Novotný), 53. Jansa (Slaný). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 590.

Reportáž

Jiří Bouška zakončil kariéru 365. zápasem v nejvyšší soutěži a jeho závěrečnému startu předcházel slavnostní ceremoniál. Boleslavské legendě předali dárky jak dlouholetí spoluhráči, tak rodina, tak i kluboví partneři.

Speciálním překvapením pak bylo video s gratulacemi od blízkých lidí, osobností i sportovců. Jiří Bouška pak odehrál úvodní střídání v útoku se svým bratrem Pavlem a kapitánem Petrem Novotným.

Boleslav po bezbrankové první třetině musela otáčet skóre po trefě exboleslavského Krajcigra. Obrat zařídili Natov s Jelínkem, v úvodu třetí třetiny proměnil přesilovku Natov (3:1) a po jeho nahrávce ve 49. minutě zvyšoval Curney na 4:1.

Hosté na chvíli dýchali, když snižoval Jirsa na 2:4, ale hned vzápětí odpověděl Gruber a v 56. minutě Natov v oslabení potrestal českolipskou hru bez brankáře (6:2).

Česká Lípa to i dál zkoušela v šesti a pro závěrečný gól na 7:2 utekl vstříc prázdné bráně Novotný. 

Mladá Boleslav tak zůstává na vedoucí pozici Tipsport Superligy. 


Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek