Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Novotný má rekord a Boleslav nakonec jasnou výhru

28. září 2017, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav slaví páté vítězství superligové sezony 2017/2018. Boleslavský tým v domácím prostředí porazil Hu-Fa Panthers Otrokovice 9:4. Petr Novotný se díky 298. nahrávce v základní části v nejvyšší soutěži v historii stal rekordmanem.

Novotný má rekord a Boleslav nakonec jasnou výhru
5.kolo, čtvrtek 28. září 2017
9:4
(3:0, 0:3, 6:1)
 

Technology Florbal MB

Bauer - Řehoř, Krzyžanek, Kološ, Jelínek, Novák, Zakonov - Tom. Chroust, Novotný, Natov - Krajcigr, Curney, Gruber - Rožnovják, Pluhař, Tad. Chroust.

Panthers Otrokovice

Malina - Sovják, Jurčík, Zapletal, Szweda, Koníček, Kostka, Rozumek, Pešat, Michal Nagy, Švajný, Kittel, Vykoupal, Petřík, Čevela.
 
Branky a nahrávky: 3. Natov (Tom. Chroust), 11. Natov (Curney), 11. Pluhař, 42. Jelínek (Curney), 42. Tad. Chroust (Pluhař), 42. Natov (Novotný), 49. Curney (Řehoř), 55. Tad. Chroust (Curney), 56. Rožnovják (Tad. Chroust) - 22. Zapletal (Pešat), 22. Kittel (Petřík), 22. Pešat, 56. Szweda (Pešat). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 355.

Reportáž

Sváteční duel s Otrokovicemi měl slavnostní předehru, protože s kariérou se oficiálně loučil dlouholetý boleslavský útočník Ondřej Fojta a úvod patřil též Petrovi Novotnému, jemuž se s partnerkou Eliškou minulý týden narodila dcera Lucie. 

V první třetině si Boleslav vytvořila tříbrankový náskok, a o to víc pro ni byl šokující úvod druhé části. Za 32 vteřin bylo vyrovnáno, Panthers bleskově nastřelili tři branky. 

Ovšem na startu třetí třetiny domácí oplatili takřka stejnou mincí: během 34 vteřin se prosadili Jelínek, Tadeáš Chroust a Jan Natov, což Boleslav uklidnilo.

Historický rozměr měl zmíněný gól Natova, jemuž na něj přihrál Novotný a byla to jeho 298. asistence v základní části v nejvyšší soutěži v kariéře. Boleslavský kapitán překonal dosavadní maximum (297 nahrávek) Petra Skácela. 

Boleslav v poklidu dovedla utkání ke konečnému vítězství 9:4. 

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni střelec hattricku Jan Natov a otrokovický Lukáš Pešat, jímž předal cenu Jan Skopeček, radní Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu. Fotogalerie

 

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek