Obrat na Chodově a Boleslav sahá po triumfu v základní části

18. února, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav usiluje o vítězství v základní části Tipsport Superligy. V přímém souboji o první místo Boleslav vyhrála na pražském Chodově 5:3, když se jí v závěrečné třetině povedl obrat z 1:3. Boleslav ještě musí potvrdit prvenství v Brně a v závěrečném utkání zákaldní části doma se Znojmem.

24.kolo, neděle 18. února
3:5
(2:1, 1:0, 0:4)

FAT PIPE Florbal Chodov

Barák - Pražan, Žák, Mikeš, Kašovský, Fiala, Tyl, M. Vávra, Ondrušek, Sýkora, Koutný, Matejčík, Strachota, Kotlas, Bouša, Plíhal, M. Podhráský, Strnad.

Bauer - Řehoř, Jelínek, Kološ, Krzyžanek, Novák, Zakonov - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - Bína, Pluhař, Gruber.

Branky a nahrávky: 7. Sýkora, 20. Mikeš (Strachota), 32. Mikeš (Sýkora) - 7. Kološ (Krzyžanek), 44. Tom. Chroust (Curney), 56. Curney, 57. Natov (Krzyžanek), 60. Tomašík (Krzyžanek). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 385.

Souboj o první místo začal zostra a už v šesté minutě rozhodčí vzájemně vylučovali Mikeše s Pluhařem. Při hře čtyř proti čtyřem otevřel skóre Sýkora trefou z ostrého úhlu a hned za 21 vteřin Kološ přesně umístěnou ranou ze středu srovnal na 1:1.

Brzy poté museli Mikeš a Pluhař na trestnou lavici znovu, tentokrát nikoliv současně, ale ani jeden tým přesilovku neproměnil. Přesto Chodov odcházel do šatny spokojenější, protože Mikeš při signalizované výhodě zakončil brejk o tyčku do Bauerovy brány.

Ve druhé třetině nejprve hosté nevyužili přesilovku, krátce po ní ve dvou při napadání propadli a chovské přečíslení vyřešil Mikeš gólově na 3:1. Pak byla opticky na balonku více Boleslav, ale při jedné z mála příležitostí se Natovovi v dobré pozici nepovedlo zpracování a nemohl zakončovat z první.

Před závěrečnou dvacetiminutovkou boleslavský trenér Pazdera přeskládal sestavu a stáhl hru na dvě formace. Třetí třetina postupně gradovala. Nejprve ve 44. minutě Tomáš Chroust snížil a o vyrovnaní na 3:3 se postaral v úvodu 56. minuty Curney.

Jenže Boleslav potřebovala víc, potřebovala tříbodovou výhru a po té se natáhla díky Natovovu gólu na 4:3. Náhle to byl Chodov, který se nutně musel tlačit dopředu. Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby si domácí vzali oddechový čas, pak hráli v šesti bez brankáře, ale prázdnou klec trefil Tomašík přes celé hřiště a stvrdil boleslavské vítězství 5:3.

Boleslav se posouvá do čela Tipsport Superligy a aby zákládní část ovládla, musí ještě ovládnout poslední dvě kola v Brně a doma se Znojmem.