Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Pohodová výhra a rekordní 75. bod Curneyho v sezoně

19. ledna, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav zůstává po 21. kole na vedoucí příčce Tipsport Superligy, boleslavský tým vyhrál v pražských Vinohradech bez problémů 9:1. Šesti body (1+5) se na tom podílel Jiří Curney, už má v základní části probíhající sezony 75 bodů a překonal tím dosavadní maximum Patrika Dóži z ročníku 2016/2017.

Pohodová výhra a rekordní 75. bod Curneyho v sezoně
21.kolo, sobota 19. ledna
1:9
(0:4, 1:4, 0:1)
 

TJ Sokol Královské Vinohrady

Mazák (24. Buchta) - Jelínek, Vnuk, Linhart, Lanc, Hartman, Gregor, Hájek, D. Záň, Hanák, J. Záň, Z. Stuchlík, O. Stuchlík, Rossi, Houra, Svoboda, Máca, Entlicher, Harnesk.

Technology Florbal MB

Musil - Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Řehoř, Höffer, Martínek - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Gruber - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust - Šlechta
 
Branky a nahrávky: 39. O. Stuchlík (Gregor) - 7. Natov (Curney), 10. Bína (Curney), 16. Tomašík (Jelínek), 20. Tad. Chroust (Pluhař), 22. Natov (Curney), 24. Natov (Curney), 35. Natov (Curney), 39. Tom. Chroust (Pluhař), 52. Curney (Krzyžanek). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 137.

Reportáž

Mladá Boleslav sice odjížděla na Vinohrady v roli favorita, ale povánoční forma posledních tří kol hovořila pro domácí, kteří třikrát vyhráli, mimo jiné porazili doma i Vítkovice.

Bylo jasné, že hosté nechtěli nic podcenit a vstup do zápasu tomu odpovídal. Úvodní dva góly byly v režii prvního boleslavského útoku, nejprve Curney posunul míček do gólové pozice před bránu Natovovi a o střídání později jeho nahození tečoval do branky Natov.

Když navíc proměnil přesilovku Tomašík a dvě vteřiny před koncem pohotově ze středu pálil Tadeáš Chroust, Boleslav mohla kráčet do šatny s příjemným vedením 4:0.

Ve druhé třetině byly pohyby skóre dlouho čistě v režii dvojice Natov - Curney, která přidala pátý, šestý a sedmý gól. To už hráli také boleslavští junioři Šlechta a Martínek.

Až pak měli slovo poprvé domácí, dorážkou zblízka proměnil přesilovku Ondřej Stuchlík, ale hned po rozehrávce vrátil Boleslavi sedmibrankové vedení Tomáš Chroust (8:1).

K pěti asistencím v předchozím průběhu přidal Curney ve třetí třetině také gól, byl to už jeho 75. bod v základní části této sezony, čímž překonal rekord Patrika Dóži ze základní části sezony 2016/2017 (74 bodů ve 22 zápasech). Curney na to potřeboval 21 utkání.

Mladá Boleslav vyhrála 9:1 a příští víkend si poprvé v kalendářním roce 2019 zahraje doma. V sobotu 26. ledna od 19.00 hodin hostí Českou Lípu.


Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek