Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Zlatá Mladá Boleslav! Florbalový titul je náš

21. dubna 2018, Redakce

Povedlo se to! Dlouholetá snaha má zlatý punc. Technology Florbal Mladá Boleslav je mistrem Tipsport Superligy 2017/2018. V Superfinále v Ostravě zvítězila Bolka 6:5 v prodloužení nad Vítkovicemi. Zlatý gól dal v čase 68:46 Milan Tomašík.

Zlatá Mladá Boleslav! Florbalový titul je náš
sobota 21. dubna 2018
5:6
(3:2, 0:1, 2:2 - 0:1)
 

1. SC Tempish Vítkovice

Souček - Hrubý, Jankulár, Firda, Sladký, Šebesta, Řezanina, Tokoš, Nehera, Vilím, Rýpar, Gál, Děček, Hájek, Bräuer, Hubálek, Jastřembský, Delong, Besta.

Technology Florbal MB

Bauer - Řehoř, Jelínek, Kološ, Krzyžanek, Novák, Zakonov - Tom. Chroust, Curney, Natov - Novotný, Tomašík, Tad. Chroust - J. Bína, Pluhař, Gruber.
 
Branky a nahrávky: 4. Tokoš (Sladký), 13. Rýpar (Hájek), 16. Šebesta (Delong), 59. Tokoš (Šebesta), 60. Tokoš - 11. Natov (Krzyžanek), 19. Jelínek (Curney), 22. Kološ (Tomašík), 53. Tomašík (Kološ), 59. Curney, 69. Tomašík (Novotný). Rozhodčí: Galvas, Mikula. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 8191.

Reportáž

Pro Mladou Boleslav se první třetina vyvíjela dost komplikovaně, protože od čtvrté minuty prohrávala 0:1 a po vyrovnání Natova brzy Vítkovice odskočily dokonce na 3:1.

Jelínek skvělou akcí zpoza brány ještě před koncem třetiny snížil a 79 vteřin po začátku té druhé vyrovnal Kološ dorážející Tomašíkovu bekhendovou střelu. 3:3.

Oba týmy dokazovaly, jak umí být silné na míčku, z čehož plynula řada příležitostí. V závěru druhé třetiny hrála Boleslav přesilovku po faulu na Jelínka, ve dvou střeleckých pozicích však Tadeáš Chroust před bránou neuspěl.

Ve třetí třetině přiblížil Boleslav k titulu Milan Tomašík, který se v 53. minutě otočil s míčkem u mantinelu, pronikl před bránu a přízemní střelou překonal Součka. 4:3.

Necelé čtyři minuty před koncem Vítkovice rozehrály bavank, v šesti útočily na vyrovnávací gól bez brankáře a na 5:3 pro Bolku zvýšil Curney.

Ale ještě nebylo hotovo. Boleslav šla do oslabení, Tokoš v čase 58:50 snížil na 4:5 a v čase 59:14 dokonce srovnal na 5:5.

Boleslav na infarkt. Šlo se do prodloužení. V čase 68:46 dal zlatý gól Milan Tomašík.

Po letech snažení má Mladá Boleslav florbalový titul pro své město. Svou medailovou sbírku z nejvyšší soutěže rozšířila na pět bronzů, dvě stříbra a teď vytoužené zlato.  


Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner

TIP: nábytek