Členská sekce

Boleslav uctila památku Josefa Volfa a porazila Vítkovice

16. prosince 2018, Redakce

Pocta zemřelému prezidentovi mladoboleslavského florbalu Josefu Volfovi měla vítězné kulisy. Klub Technology Florbal Mladá Boleslav v 16. kole Tipsport Superligy porazil 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:3 v prodloužení. Rozhodl Jan Jelínek.

16.kolo, neděle 16. prosince 2018
4:3
(2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)

Bauer - Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Höffer, Řehoř, T. Novák - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Gruber - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.

1. SC Tempish Vítkovice

Souček - Firda, Oborák, Sladký, Černý, Šebesta, Řezanina, Nehera, Děček, Hájek, Bräuer, Jastřembský, Delong, Besta.

Branky a nahrávky: 2. Gruber (Tomašík), 7. Řehoř (Pluhař), 34. Bína - 40. Firda (Hájek), 54. Řezanina (Hájek), 57. Bräuer (Sladký). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 355.

Mladá Boleslav nastoupila doma poprvé po mistrovství světa a uctila památku dlouholetého prezidenta klubu Josefa Volfa, který zemřel 22. listopadu ve věku 67 let po delší těžké nemoci.

Hráči nastoupili s černými páskami a zápasu předcházela minuta ticha se vzpomínkovým videem na velkoplošné obrazovce.

Úvod zápasu se pak Mladé Boleslavi vydařil. Hned ve druhé minutě skóroval Gruber po Tomašíkově nahrávce zpoza brány a v sedmé minutě zvyšoval Řehoř na 2:0.

Dalším, kdo se skóre zahýbal, byl až ve 34. minutě Bína, který stejně jako v pátek ve Znojmě parádně proměnil trestné střílení. 3:0 pro Boleslav.

Závěr druhé třetiny si domácí zkomplikovali vlastní chybou, kterou potrestal Firda snižující na 1:3 z vítkovického pohledu.

Třetí dvacetiminutovka začala neproměněnou boleslavskou přesilovkou, domácí nevyužili i další slibné šance, v 54. minutě dostal hosty do kontaktu snižující Řezanina a necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny srovnal Bräuer.

Zápas šel do prodloužení, v němž Boleslav sáhla ke hře ve čtyřech bez brankáře a druhý bod jí zajistil Jelínek skórující z pravé strany.

Příští utkání odehraje Boleslav v pátek 21. prosince od 10.00 na Podvinném mlýně proti Bohemians. Domu se vrátí 30. prosince, v předsilvestrovském nedělním utkání nastoupí proti Tatranu Střešovice.