Dominance v úvodu play-off: první výhra 11:3

10. března, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav má za sebou produktivní vstup do play-off 2018. V prvním čtvrtfinálovém zápase vítězové základní části porazili Sokol Pardubice 11:3. Šest gólů vstřelil útočník Jiří Curney. Série pokračuje v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi hned v neděli 11. března od 16 hodin.

sobota 10. března
11:3
(3:0, 5:0, 3:3)

Bauer - Řehoř, Jelínek, Kološ, Krzyžanek, Novák, Zakonov - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - Bína, Pluhař, Gruber.

Sokol Pardubice

Levínský - Oubrecht, Kunt, Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Škeřík, Gregor, Pakosta, Brychta, Burian, Ďopan, Němeček, Bílý, Krigovský, Formánek.

Branky a nahrávky: 2. Curney (Natov), 3. Gruber (Bína), 11. Kološ (Tad. Chroust), 22. Jelínek, 23. Krajcigr (Řehoř), 35. Curney (Jelínek), 37. Curney (Krajcigr), 39. Curney (Natov), 43. Curney (Jelínek), 48. Řehoř (Curney), 58. Curney (Jelínek) - 41. Teichman (Burian), 46. Kourek (Zozulák), 55. Kourek (Kunt). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 2:2, navíc Novák (Boleslav) 5 minut za sekání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 355.

Mladá Boleslav rychle ukázala, že chce být v sérii proti Pardubicím pánem na hřišti. Sokolu, který se dostal premiérově do play-off nejvyšší soutěže, dali domácí první gól hned po 61 vteřinách a druhý přidal Bína ve třetí minutě.

Boleslav dominovala, pro Pardubice šlo o náročnou první zkušenost s vyřazovacími boji. Obzvlášť často je trestal Curney - ve druhé třetině přidal tři góly, v poslední části přidal i svou pátou trefu a boleslavský náskok rostl do nedostižitelných výšin.

Pardubice poprvé skórovaly až v úvodu třetí třetiny, pak se prosadil Kourek v pětiminutové přesilovce, ale v témže oslabení se blýskl boleslavský Řehoř sóloakcí přes celé hřiště zakončenou gólem - 10:2.

Favorit rozstřílel play-offového nováčka nakonec 11:3, protože Curney přidal ještě šestý gól, a v sérii vede 1:0. Druhý čtvrtfinálový zápas se hraje v neděli v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi od 16 hodin.