Technology florbal Mladá Boleslav

Členská sekce

Historie v kostce

V roce 1998 se poprvé mladoboleslavský florbalový oddíl přihlásil do systému soutěží České florbalové unie. Na podzim „naganského“ roku zahájili boleslavští sokolové svou florbalovou pouť v nejnižší soutěži, což tehdy byla 5. liga. O rok později vstoupili na českou florbalovou scénu také boleslavští pionýři, neboli FbK Mladá Boleslav.

Oba týmy, Sokol i FbK, pojily určité osobní vazby a vzájemný respekt, po určitém čase také občasná tréninková utkání. Přesto si týmy žily svými vlastními florbalovými životy. Sokolové se svou tréninkovou bází v sokolovně, pionýři v tělocvičně mladoboleslavské 6. ZŠ. Jednu sezónu (2001/2002) se obě družstva potkala i ve stejné soutěži a až do posledních chvil sváděla tvrdé boje o postup do 2. ligy. To se nakonec podařilo pionýrům.

Až na jaře přelomového roku 2003 bylo oběma stranám jasné, že bez spojení vzájemných sil se nedostane jejich florbalovému snažení výraznějšího smyslu. Sokolové neudrželi svou pozici ve třetí nejvyšší soutěži, pionýři s vypětím sil zachovali druholigovou příslušnost. Padlo tedy klíčové rozhodnutí o vzájemném spojení obou týmů – vznikl FBK Sokol Mladá Boleslav, přímý předchůdce dnešního BILLY BOY MB.

Vše další je již nedávná historie, jejímiž dalšími milníky jsou postup do extraligy v roce 2004, čtyři extraligové bronzy (2006, 2008, 2010, 2014), pořádání a účast na evropském Poháru mistrů v říjnu 2011 a vítězství v Poháru České pojišťovny v roce 2014.

Na konci kalendářního roku 2014 skončilo spojení se značkou BILLY BOY, kterou v pozici titulárního partnera nahradila společnost Technology. S ní v zádech mladoboleslavské úspěšné časy pokračují. Partnerství bylo pozlaceno hned začátkem roku 2015 v Poháru České pojišťovny. Následně tým v lize prošel až do Superfinále, které prohrál po nájezdech a získal stříbrné medaile. 

V sezoně 2016/2017 Mladá Boleslav potřetí vyhrála Pohár České pojišťovny a podruhé postoupila do Superfinále, v němž přidala druhé ligové stříbro.

Facebook

mladá boleslavskodaško energoStředočeský krajBLACK.ETVolf Staciv

Hlavní partner