Boleslav - Black Angels 6:5, třetí výhra v jednom týdnu

Třetí tříbodovou výhru v jednom týdnu si připisuje Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav. V sobotním utkání 17. kola zdolal Black Angels 6:5. Náročný program na přelomu roku uzavře tým trenéra Petra Novotného v neděli dalším domácím utkáním, tentokrát proti Vinohradům.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - Black Angels (2:1, 3:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Bína (Curney), 12. Bína (Krzyžanek), 31. Zoufalý (Komárek), 34. Gruber (Curney), 37. Curney (Komárek), 46. Šebek (Suchánek) - 4. M. Boček, 28. R. Hanák (T. Hanák), 37. Burian, 44. Kopecký (Bauman), 56. Novotný (T. Hanák). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Gruber, Zakonov, Suchánek, Tad. Chroust, Komárek, Řehoř - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Šebek - Tom. Chroust, Zoufalý, Korych.

Po pondělním vítězství 16:9 nad Českou Lípou a úterní výhře 6:3 v Brně nastoupil tým trenéra Petra Novotného v sobotu doma proti Black Angels.

Domácí udělali jen drobnou úpravu v sestavě, ve třetí formaci Tadeáš Chroust nahradil Řehoře, jinak se “brněnské” složení jednotlivých lajn nelišilo.

Boleslav musela v první třetině otáčet skóre, poté co jej otevřel ve čtvrté minutě Matěj Boček. Do úvodní pauzy se ale dvakrát prosadil Bína - nejprve vytočením z rohu před branku a poté tečí Krzyžankovy rány zpoza poloviny hřiště.

Před polovinou druhé třetiny vyrovnal po sourozenecké souhře Radek Hanák a teprve poté se domácím povedlo výrazněji odskočit, a to po brankách Zoufalého, Grubera a Curneyho v oslabení. Pak ale Boleslavští zaváhali v oslabení a z dobré pozice snížil Burian na 3:5 z pohledu Black Angels.

Black Angels do poslední chvíle cítili šanci na body, hodně je povzbudila kontaktní branka na 5:6 Novotného pět minut před koncem třetí třetiny. Rozhodujícím byl ale přece jen předchozí gól boleslavského Šebka, který se prosadil rychlou střelou po souhře se Suchánkem.

Čtvrté utkání v sedmi dnech odehraje Boleslav v domácím prostředí v neděli proti Vinohradům.