Boleslav bude hrát v neděli o postup do semifinále

Technology Florbal Mladá Boleslav zvyšuje své vedení ve čtvrtfinálové sérii play-off Tipsport Superligy na 3:0. Obhájci titulu navázali na dvě domácí výhry z předchozího víkendu sobotním triumfem 7:5 v Otrokovicích. O postupu mohou rozhodnout tamtéž už v neděli, kdy se hraje čtvrtý zápas série od 18.00 v přímém přenosu ČT sport.

Hu-Fa Panthers Otrokovice - Technology Florbal Mladá Boleslav 5:7 (2:4, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Kvapil (Pešat), 18. Zapletal (Gál), 21. Pešat, 48. Kostka z trestného střílení , 59. Kostka z trestného střílení - 13. Natov (Pluhař), 14. Tad. Chroust (Tomašík), 16. Bína (Natov), 17. Curney (Natov), 33. Řehoř (Tom. Chroust), 41. Zakonov (Bína), 60. Tokoš (Natov). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 362.

Otrokovice: Michajlovič - Sovják, Vykopal, Uhrinovský, Rožnovják, Jurčík, Zapletal, Szweda, Kostka, Gál, Zimmer, Pešat, Nagy, Kittel, Kvapil, Volek, Petřík.

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Zakonov, Řehoř, Höffer, Novák - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Tad. Chroust - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber.

S vedením 2:0 v sérii vstupovala Mladá Boleslav do třetího čtvrtfinálového pokračování, tentokrát na otrokovickém hřišti. Byť většina diváků v hale fandila jinému týmu, Boleslav rychle naznačila, kdo bude hlavním hybatelem dění na hřišti.

První desetiminutovka sice ještě změnu skóre nenabídla, ale povedenou boleslavskou pasáž pak odstartoval Natov v přesilovce po pěkné přihrávce Pluhaře, Tomašík nahrál do gólové pozice Tadeáši Chroustovi a na 4:0 zvyšoval první útok, konkrétně Bína s Curneyem po dvou nahrávkách Natova.

Vypadalo to pohodově, jenže po oddechovém času domácích Kvapil se Zapletalem v rozmezí 31 vteřin snížili na 2:4 z otrokovického pohledu.

Ještě víc otrkovická hala ožila, když zkraje druhé třetiny snížil Pešat na 3:4. Boleslav musela být obezřetná, ale pomohla si ve hře 4 na 4, kdy Řehoř z dálky prostřelil Michajloviče (3:5).

Třetí výhra v sérii byla ještě blíž po gólovém vstupu do třetí třetiny, po 27 vteřinách zvyšoval Zakonov na 6:3. Hosté si udělali situaci těžší paradoxně ve vlastní přesilovce, kdy Pešat v diskutabilním souboji vybojoval trestné střílení, které následně proměnil Kostka (4:6).

Tentýž hráč zkomplikoval závěr, když v předposlední minutě třetí třetiny využil i druhé nařízené trestné střílení. Otrokovice hned vzápětí sáhly ke hře v šesti bez brankáře a o definitivní rozhodnutí se postaral Tokoš doťuknutím míčku do odkryté sítě.

Mladá Boleslav zvítězila 7:5, v sérii vede 3:0 a v neděli od 18.00 hodin ji v Otrokovicích může ukončit. Přímý přenos čtvrtého zápasu odvysílá ČT sport.