BoleslavČ. Lípa
6:5(3:1,1:1,2:3)
st 9. 10. 2024 10:00 @ MSH Mladá Boleslav, Livesport Superliga, 2. kolo

Boleslav - Č. Lípa 6:5, dramatický zápas pro školáky až do konce

Po dvou prohrách Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav přerušil neúspěšnou sérii a v dohrávce 2. kola Livesport Superligy porazil Českou Lípu 6:5. Hrálo se ve speciálním dopoledním termínu, protože zápas byl primárně určený školákům z Mladoboleslavska. Těch dorazilo do Městské sportovní haly přes devět stovek a užili si drama až do posledních vteřin.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - FBC 4CLEAN Česká Lípa 6:5 (3:1, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 4. Suchánek (Beneš), 6. Lund, 12. Beneš (Vařecha), 26. Tomašík (Sládek), 44. Sládek (Tomašík), 45. Eliáš (Beneš) - 14. Krajcigr (Stárek), 31. Vavruška (Štěrba), 42. Bína (Krajcigr), 43. Krajcigr (Bína), 47. Křenek (Krajcigr). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváků: 915.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Týc - Lankinen, Suchánek, Eliáš, Feigl, Zakonov - Sládek, Tomašík, Lund - Besta, Beneš, Vařecha - Holásek, Zoufalý, Bergman.

Hlediště Městské sportovní haly zaplnili žáci ze šesti základních škol z Mladoboleslavska, a přestože do hry na straně domácích nemohli zasáhnout Punčochář, Hemerka, Tokoš, Delong ani Fořt, nezdálo se, že by Bolka měla mít v utkání starosti.

Rychlé vedení 3:0 zařídili v první třetině Suchánek, Lund a Beneš. Krajcigr sice snižoval v 15. minutě, ale před polovinou zápasu vrátil Bolce třígólový náskok kapitán Tomašík.

Na drama zadělala Česká Lípa díky brankám Vavrušky, Bíny a další trefě Krajcigra. Náhle byl ve 43. minutě vyrovnaný stav 4:4.

I ve velmi omlazené sestavě si však Boleslav nenechala utéct body: v rozmezí 32 vteřin se prosadili Sládek s Eliášem a vrátili svůj tým do výhody.

Další exboleslavský hráč na straně České Lípy Křenek ve 47. minutě snížil na 5:6 z hostujícího pohledu, ale navzdory závěrečné hře bez brankáře a několika nebezpečným pokusům už Severočeši vyrovnat nedokázali.

Boleslav tak po ztrátách se Spartou (3:4 v prodloužení) a Vítkovicemi (5:6) zabrala naplno. Před říjnovou reprezentační přestávkou ji ještě čeká pondělní superfinálová repríza v Praze proti Tatranu. Utkání odvysílá ČT sport od 17.30 hodin.

Bolka děkuje za spolupráci při organizaci všem šesti základním školám a jejich žákům za skvělou podporu. Klub také děkuje společnosti Kultura města Mladá Boleslav za zapůjčení židlí, za jejich převoz společnosti Compag Mladá Boleslav  a také Dopravnímu podniku Mladá Boleslav za přepravu části žáků.

Ohlasy po utkání

Hlavní trenér Joonas Naava: „Získali jsme to, co jsme chtěli, tedy výhru. Teď pro nás není podstatné, o kolik to bylo gólů, protože jsme za posledních sedm dnů hráli tři zápasy. Museli jsme řešit i drobná zranění, takže jsme proti Lípě byli bez pěti reprezentantů. Jsem rád, jak to zvládli naši mladí hráči, v sestavě jsme měli šest juniorů. Jáchym Eliáš, kterému je osmnáct, dal vítězný gól. Martin Feigl byl vyhlášený hráčem zápasu a je mu taky osmnáct. V bráně jsme měli Tomáše Týce, kterému je devatenáct. Všichni nám pomohli k výhře. Vím, že výkon nebyl nejlepší, ale na výhru stačil a já jsem za tenhle výsledek rád.“

Obránce Martin Feigl: „Byl to těžký zápas. Jsme rádi, že se nám to podařilo urvat, bylo to nahoru-dolů, ale dokázali jsme to překlopit na naši stranu. Atmosféra byla krásná - je to vždycky hezké, když vás hodně lidí žene dopředu. Dodalo nám to takovou „druhou“ energii.“

Vstupenky na říjnový domácí zápas Bolky proti Kladnu pořizujte na Ticketportalu.