BoleslavChodov
6:4(3:1,0:2,3:1)
ne 15. 9. 2024 17:00 @ MSH Mladá Boleslav, Livesport Superliga, 1. kolo

Boleslav - Chodov 6:4, ligovou premiéru rozhodl závěr

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav vstoupil do základní části Livesport Superligy 2024/2025 domácím vítězstvím 6:4 nad FAT PIPE Florbal Chodov. Výhra nad pražským soupeřem se nerodila lehce, Bolka musela ve třetí třetině otáčet nepříznivý stav 3:4. Povedlo se jí to a už v neděli 22. září ji čeká domácí čtvrtfinálový zápas IFF Champions Cupu proti švýcarským mistrům Zug United.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:4 (1:3, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 5. Zoufalý, 10. Vařecha (Delong), 20. Delong (Vařecha), 53. Zakonov (Lund), 57. Vařecha (Zoufalý), 59. Tomašík (Sládek) - 1. Matoušek (Papež), 34. V. Petráň (Tichý), 39. Kafka (Štefek), 51. V. Klápa (Štefek). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Bez vyloučení. Diváků: 535.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer- Fořt, Suchánek, Eliáš, Feigl, Zakonov, Lankinen - Sládek, Tomašík, Lund - Delong, Beneš, Vařecha - Tokoš, Zoufalý, Besta.

Samotnému startu zápasu předcházel slavnostní úvod, který patřil loučícímu se Janu Natovovi. Na hřišti před nastoupenými hráči a solidně zaplněnou tribunou Městské sportovní haly mu za devět let v boleslavských barvách poděkoval generální manažer Bolky Tomáš Pacák.

Do utkání vstoupil lépe Chodov, a to bleskovou trefou. Papež poslal z obranné poloviny míček na levou stranu, kde stál připravený Marek Matoušek, který popotáhl balónek a v 54. sekundě otevřel skóre. Ve čtvrté minutě rozhodčí Reichelt nařídil trestné střílení pro Mladou Boleslav. Nájezdu se chopil možná trochu nečekaně Jan Zoufalý, který bekhendem nachytal gólmana Hodíka na přední tyči a srovnal na 1:1. V 10. minutě poslal Boleslav do vedení 2:1 Jakub Vařecha, který stál přes osu hřiště a než se chodovský brankář přesunul tak vstřelil gól. V samém závěru první třetiny duo Vařecha - Delong zopakovalo předchozí gólovou akci, pouze si hráči prohodili role, takže zvyšoval na 3:1 Delong.

Ve 24. minutě byl velice důrazný ve velkém brankovišti Vojtěch Petráň, který tak dokázal snížit na 2:3. Oba mančafty měly i nadále dost šancí, ale jak boleslavský brankář Bauer, tak chodovský Hodík byli bezchybní. Minutu před koncem druhé třetiny si Chodov vytvořil tlak, když zavřel Boleslav na její obrané polovině. Lukáš Kafka dokázal tento tlak přetavit v gól, když oběhl obranu Středočechů a prostřelil Bauera na zadní tyči. Chodov tedy vyrovnal v průběhu druhého dějství na 3:3.

Třetí třetinu gólově otevřel Chodov a to až v 51. minutě Vojtěch Klápa. Vzápětí srovnal na 4:4 Filip Zakonov. Rozhodující branku dal v 56. minutě „úředně“ Jakub Vařecha, ale jednalo se o nešťastný moment pro Chodov, jelikož se jednalo o vlastní branku. Vše pojistil pro Bolku v závěru kapitán Milan Tomašík střelou do prázdné branky na 6:4.

Ohlasy po utkání

Hlavní trenér Bolky Joonas Naava: „Myslím si, že to byl takový typický první zápas sezony. Trochu zbrklý, se spoustou chyb. Ale jsem rád, že jsme vyhráli, protože to byl náš cíl.“

Útočník Jakub Vařecha: „Myslím si, že rozhodly detaily v obraně. Bylo to první kolo, hrálo se do posledních minut. Čekali jsme těžké utkání s Chodovem, protože proti němu to většinou nejde podle plánu.“

V neděli 22. září čeká Bolku domácí úvodní čtvrtfinálový zápas IFF Champions Cupu proti úřadujícím švýcarským mistrům Zug United. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.