Boleslav dala Otrokovicím 16 gólů

Jednoznačné vítězství si připisuje Technology Florbal Mladá Boleslav ve 24. kole Tipsport Superligy. Čeští mistři porazili Hu-Fa Panthers Otrkovice 16:2 a za týden si zahrají o první místo v základní části proti pražské Spartě. Hraje se v neděli 17. února od 17.00 hodin v Městské sportovní hale.

Technology Florbal Mladá Boleslav - Hu-Fa Panthers Otrokovice 16:2 (4:0, 6:0, 6:2)

Branky a nahrávky: 1. Natov (Curney), 8. Novotný (Tomašík), 14. Tad. Chroust (Novotný), 20. Tad. Chroust (Curney), 24. Pluhař (Bína), 26. Pluhař (Gruber), 30. Natov (Zakonov), 30. Tomašík (Novotný), 34. Natov (Curney), 39. Natov (Curney), 44. Tom. Chroust (Zakonov), 45. Kostka vl., 49. Natov (Curney), 55. Tomašík (Novotný), 67. Curney (Natov), 59. Höffer (Jelínek) - 53. Kittel, 59. Pešat.Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 285.

Mladá Boleslav: Musil - Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Höffer, Řehoř, Novák - Tom. Chroust, Curney, Natov - Novotný, Tomašík, Tad. Chroust - Bína, Pluhař, Gruber - Tokoš.

Otrokovice: Majrich - Rožnovják, Jurčík, Zapletal, Szweda, Kostka, Gál, Zimmer, Pešat, Nagy, Kittel, Kvapil, Vykopal, Petřík, Čevela.

Otrokovice nekladly příliš velký odpor. Hosté povětšinu času museli bránit, míček si moc neužili a počítali inkasované góly. Po první třetině prohrávali 0:4, když skóre určili Natov, Novotný a dvěma zásahy Tadeáš Chroust.

Na něj stejným osobním výkonem navázal zkraje druhé třetiny Pluhař, který díky svým dvěma brankám zvyšoval už na 6:0. Natov k jednomu zasáhu z úvodní části přidal v té prostřední další tři, mezi jeho gól se vklínil i Tomašík a Boleslav po 40 minutách vedla 10:0.

Demolice otrokovického soupeře pokračovala i v poslední třetině, Tomáš Chroust zvyšoval na 11:0, hostující Kostka pak podthnul neštěstí svého týmu vlastním gólem a dokonce v oslabení přidal Natov svůj pátý gól (13:0). Byla to zároveň jeho 48. branka v základní části této sezony, čímž stanovil nový rekord nejvyšší soutěže. Dosavadním maximem bylo 47 tref Radka Suchého v sezoně 1996/1997.

Boleslavskou dominanci na chvíli narušil v 53. minutě otrokovický Kittel, který v úniku připravil brankáře Musila o premiérovou nulu v nejvyšší soutěži (13:1).

Na to reagovali domácí: Tomašík zvyšoval na 14:1 a Curney dal boleslavský patnáctý gól. Kosmetickou úpravu ještě udělal v předposlední minutě otrokovický Pešat (15:2) a tečku za výsledkem napsal domácí Höffer (16:2).

Za týden v neděli 17. února od 17 hodin dojde v Městské sportovní hale na souboj o první místo po základní části. Mladá Boleslav se o něj utká se Spartou.