Boleslav - Dalen 6:5, večerní výhra po celodenním cestování

Umeå Scandic Cup 2023 začal pro Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav úspěšně. Čeští zástupci na turnaji po celodenním cestování porazili domácí IBK Dalen 6:5. V pátek pokračují od 20.00 hodin druhým vystoupením ve skupině proti finskému soupeři Nurmon Jymy.

Boleslavský tým měl namířeno do Umeå přibližně od šesté ranní, cestu tradičně rozdělil přestup ve Stockholmu.

Tam bohužel zřejmě uvízlo i jedno ze zavazadel boleslavské výpravy, takže útočník Zoufalý musel nastoupit s erární výbavou. Poděkování patří domácímu klubu IBK Dalen, který Honzovi na zápas vypůjčil boty.

I v náhradním obutí se Zoufalému podařilo v zápase jednou skórovat, trefil se v úvodu druhé třetiny, která se Bolce obzvlášť povedla a vypracovala si v ní náskok 6:2.

Dalen postupně v závěrečné třetině snížil až na 5:6 ze svého pohledu, leč vyrovnat už nedokázal a Boleslav tak zapsala úvodní vítězství. V pátek bude bojovat proti týmu Nurmon Jymy z finské nejvyšší soutěže a v případě další výhry si zajistí přímý postup do nedělního semifinále z prvního místa ve skupině. Jakýkoliv jiný výsledek bude znamenat, že o konečném pořadí ve skupině rozhodne až sobotní dopolední zápas mezi Jymy a Dalenem.