Boleslav končí ve Švédsku v semifinále

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav se vrací do Česka kvalitně nachystán na Tipsport Superligu. Obhájci titulu v poslední fázi přípravy odehráli čtyři zápasy na Umea Scandic Cupu ve Švédsku, kde stejně jako v minulých dvou sezonách prošli do semifinále. Tam jejich cestu letos ukončil elitní finský tým SPV, který vyhrál 5:3.

Technology Florbal Mladá Boleslav - SPV 3:5 (2:1, 1:4, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Curney (Natov), 12. Curney, 36. Tomašík (Jelínek) - 12. Heikkilä (Sieppi), 22. Sieppi (Mustonen), 33. Holopainen (Koski), 37. Holopainen (Koski), 37. Hakala (Hankkio). Rozhodčí:Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.

Mladá Boleslav: Bauer - Kadlec, Krzyžanek, Jelínek, Zakonov, Novák, Höffer - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Ekl - Tom. Chroust, Řehoř, Pluhař.

SPV: Kosonen - Hakonen, Holopainen, Veikkola, Mustonen, Urman, Karjala - Pelto-Arvo, Myllymäki, Koski - Sieppi, Kuusela, Heikkilä - Hankkio, Autio, Hakala.

Mladá Boleslav proti finskému soupeři začala nebojácně, dobře se vyrovnávala s vysokým napadáním a sama často hrozila v přečísleních.

Do jednoho z nich se dostali v oslabení v osmé minutě Natov s Curneyem, který jako první překonal brankáře finských úřadujících mistrů světa Kosonena. Pak vyrovnal Heikkilä, ale vzápětí vrátil Boleslavi vedení Curney z trestného střílení.

Do první pauzy mohla boleslavská čtyřicítka završit hattrick z další penalty, ale bekhendová klička nevyšla. Ve druhé třetině SPV ještě zvýšilo tempo a Seippi s Holopainenem otočili na 3:2 pro finský tým.

Po hezké akci Tomašíka, který průnikem středem vyrovnal na 3:3, si SPV vypracovalo rozhodující náskok. Holopainen dal na 4:3, následně Boleslav nevyužila velkou šanci a z protiakce Hakala zvyšoval na 5:3.

Boleslav měla ve třetí třetině hodně příležitostí dostat se nadostřel, vyrovnat, ba dokonce i otočit skóre, ale Curney, Pluhař, ani Ekl v gólových šancích neuspěli. Závěrečná hra v šesti bez brankáře už změnu nepřinesla.

V přípravě boleslavský tým odehrál jedenáct zápasů, z nichž ten proti SPV byl teprve druhý prohraný. K tomu Boleslav vyhrála také tři zápasy Poháru České pojišťovny.

Mistři zahájí Tipsport Superligu v pátek 14. září v Otrokovicích a hned v neděli 16. září hrají poprvé doma proti pražskému Chodovu.