Boleslav má Prezidentský pohár i první výhru ve čtvrtfinále

Play-off 2019 je rozehráno. Technology Florbal Mladá Boleslav se ujímá vedení 1:0 ve čtvrtfinálové sérii proti Hu-Fa Panthers Otrokovice. V sobotním úvodním utkání obhájci titulu zvítězili 5:2. Ještě před začátkem převzali Pohár prezidenta Českého florbalu za prvenství v základní části.

Technology Florbal Mladá Boleslav - Hu-Fa Panthers Otrokovice 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Tom. Chroust (Pluhař), 25. Curney (Bína), 29. Curney (Natov), 48. Řehoř (Novák), 58. Gruber (Řehoř) - 14. Kittel (Kvapil), 36. Kittel (Pešat). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý.Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 207.

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Höffer, Řehoř, Novák - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Pluhař, Tad. Chroust - Tom. Chroust, Gruber.

Otrokovice: Michajlovič - Sovják, Rožnovják, Jurčík, Zapletal, Szweda, Kostka, Gál, Zimmer, Pešat, Michal Nagy, Kittel, Kvapil, Volek, Petřík, Čevela.

Z rukou prezidenta Českého florbalu Filipa Šumana převzal boleslavský kapitán Jan Jelínek v Městské sportovní hale poprvé udělovanou trofej za triumf v základní části.

Bylo to hezké ohlédnutí za posledními měsíci, ale teď začíná nová bitva. V play-off. O titul, který Boleslav obhajuje.

Domácí měli v úvodním utkání více ze hry, jenže soupeře se jim dlouho nedařilo zlomit. Na úvodní branku Tomáše Chrousta odpověděl v první třetině Kittel, jenž pak snižoval i ve druhé třetině po dvou trefách Curneyho.

Stav 3:2 platil až do 48. minuty, kdy přidal čtvrtý boleslavský gól Řehoř. Srdnatě hrající Otrokovice se snažily o zdramatizování, ale to už Boleslav nepřipustila. Tečku za výsledkem udělal v závěru Gruber gólem na 5:2.

Druhé utkání se hraje v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi v neděli 3. března od 17.00 hodin.