Boleslav měla zápas v Pardubicích pod kontrolou

Technology Florbal Mladá Boleslav má za sebou kvalitní zápas v 5. kole Tipsport Superligy. Hosté v Pardubicích měli celých šedesát minut pod kontrolou a nakonec zvítězili 6:1. Teď Mladou Boleslav čekají tři domácí utkání během jednoho týdne.

Sokol Pardubice - Technology Florbal Mladá Boleslav 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 57. Teichman (Šmíd) - 5. Řehoř (Tokoš), 25. Bína (Natov), 32. Natov (Jelínek), 44. Curney (Tomašík), 48. Tokoš (Gruber), 59. Tomašík (Gruber). Rozhodčí: Furmánek, Šolc.Vyloučení: 3:0. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 383.

Pardubice: Levínský - Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Škeřík, Gregor, Slabý, Pakosta, Hušek, Šmíd, Prix, Žáček, Bílý, Černý, Krigovský, Formánek.

Mladá Boleslav: Musil - Zakonov, Krzyžanek, Řehoř, Kadlec, Novák, Höffer, Jelínek - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Tad. Chroust - Ekl, Pluhař, Gruber.

Mladé Boleslavi už se do sestavy pomalu vracejí marodi, takže v prvním útoku hrál Bína s Curneyem a Natovem a ve druhém Tadeáš Chroust s Tokošem a Tomašíkem. Na přesilovky také naskakoval uzdravený obránce Jelínek.

Pardubice cítily šanci, že by proti Boleslavi mohlo být k bodům blíž než kdy dřív, jenže často narážely na svého bývalého gólmana. V boleslavské bráně totiž často vynikal Musil, v utkání předvedl 30 zákroků. Až necelé čtyři minuty před koncem nestačil na dorážku Teichmana po chybě v boleslavské rozehrávce.

Ale to už bylo o vítězi dávno rozhodnuto. Boleslav poctivě budovala svůj náskok. V první třetině se hezky trefil Řehoř, ve druhé byl na konci pohledné kombinace Bína, pak Natov proměnil přesilovku a ve třetí třetině se postupně prosadili Curney, Tokoš a Tomašík.

Boleslav se posunula v tabulce na páté místo a v dalším týdnu může jít ještě výš, protože ji čekají hned tři domácí zápasy. V úterý od 10.00 druhý zápas věnovaný školákům proti Vinohradům. V pátek od 19.00 hodin hostí Brno a v neděli od 17.00 hodin Znojmo.